Domy prefabrykowane – zbuduj swój dom w 5 dni!
Inwestowanie

Domy prefabrykowane – zbuduj swój dom w 5 dni!

Budowa domu to jedno z najbardziej wymagających zadań, jakie staje przed młodym człowiekiem. Wiele osób obawia się problemów, nieprzewidzianych wydatków i nakładu pracy, jaki trzeba poświęcić, wznosząc swój wymarzony dom. Istnieje jednak bardzo ciekawa alternatywa w postaci domów modułowych. Kupuje się jako produkt, można dostosować je do swoich potrzebach i nie musimy zajmować się niczym więcej, oprócz podpisana samej umowy. Czym zatem są domy modułowe? Jakie są ich korzyści? Jak powstają? Odpowiedzi i przydatne porady później.

Czym są domy modułowe?

Domy prefabrykowane to domy, które składają się z konkretnych modułów. Segmenty powstają w fabryce na taśmie produkcyjnej, a następnie są magazynowane. Gdy klient złoży zamówienie, segmenty są odpowiednio wykańczane. Osoba zamawiająca dom może go dowolnie kształtować z wielu różnorodnych segmentów bez obawy o projekt i trudność wykonania. W tym zadaniu pomagają projektanci firmy, a złożenie zamówienia nie jest rudne. Na rynku działa coraz więcej takich firm więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej.

Po dokonaniu zamówienia, segmenty dostosowuje się lub tworzy w fabryce. Czas ich powstawania trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Gdy zostaną one już stworzone, firma przewozi je na działkę budowlaną, a następnie zestawia. Cała operacja połączenia gotowych kuchni czy pokoi trwa od zazwyczaj ok. 5 dni. Po tym czasie dom jest gotowy do zamieszkania. Możemy wybierać moduły wykończone lub w stanie surowym, dzięki czemu samodzielnie dostosujemy je do swoich preferencji. Po postawieniu domu na działce prace wykończeniowe trwają jeszcze ok. kilku tygodni, ale są one związane z dostosowaniem już samego terenu. Działka nie jest również niszczona i degradowana przez ciężki sprzęt i sam proces budowy.

Korzyści — czy warto je wybierać?

Pierwszą korzyścią domów modułowych jest jakość. Są one wytwarzane w fabryce, więc technologie muszą być przetestowane, sprawdzone i posiadać liczne certyfikaty. Firmy takie sprzedają domy jako gotowy produkt, więc budynki posiadają najczęściej wieloletnie gwarancje. W razie usterek to firma odpowiedzialna jest za ich usuwanie. Domy takie mają również szerokie możliwości dostosowania i ich zestawienia – jak z klocków lego. To bardzo wygodne rozwiązanie. Kolejnymi plusami jest brak konieczności poświęcania dużej ilości czasu na budowę, brak obaw o nieprzewidziane koszty czy brak konieczności zapewnienia i nadzorowania wykwalifikowanej ekipy budowlanej. Dużym plusem jest również cena. Najczęściej jest porównywalne lub tylko nieco wyższa od tradycyjnego budownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *