Usuwanie lakieru hybrydowego z paznokci

Usuwanie lakieru hybrydowego z paznokci

Usunięcie lakieru hybrydowego to wbrew pozorom bardzo łatwa czynność, niewymagająca wizyty w gabinecie kosmetycznym. Należy tylko zaopatrzyć się przede wszystkim w dobrej jakości preparat do usuwania lakieru hybrydowego- Aceton, a także waciki i folię aluminiową, czy też klipsy do ściągania hybryd.

Co jest potrzebne do samodzielnego ściągnięcia hybryd?

W celu samodzielnego ściągnięcia hybryd najlepiej mieć w posiadaniu:

 • pilnik polerski, najlepiej o gradacji 180/240,
 • waciki (bezpyłowe),
 • preparat do usuwania lakieru – Aceton,
 • patyczek drewniany bądź stalowe radełko,
 • folia aluminiowa bądź klipsy do ściągania hybryd.

Wyposażając się w produkty do usuwania hybryd trzeba ściśle przestrzegać określonych zasad. Jest to niezwykle ważne, w celu zapobiegania uszkodzeniu płytki paznokcia, czy też wysuszeniu skóry wokół samego paznokcia.

Ściąganie hybryd-etapy

 1. W celu usunięcia lakieru hybrydowego należy rozpocząć od stopniowego i delikatnego spiłowania topu pilnikiem, o którym mowa powyżej. Następnie nalewamy Aceton na wacik, po czym przykładamy go do paznokcia. Po przeprowadzeniu tej operacji należy dokładnie owinąć paznokcie folią aluminiową bądź przycisnąć klipsami do ściągania hybryd. Czynność ta trwa do 5-7 minut, nie należy przekraczać określonego czasu.
 2. Po określonym czasie zdejmujemy folię i usuwamy resztki lakieru. Najbardziej przydatne będzie stalowe dłutko, czy też drewniany patyczek. Pozostałości oraz wszelkie nierówności należy wyrównać, delikatnie spiłowując paznokieć pilnikiem polerskim.
 3. Podczas usuwania lakieru hybrydowego niezbędny jest również czysty aceton. Warto wspomnieć, że jest to bardzo skuteczny preparat, jednakże inwazyjny, w stosunku do skórek i paznokci. Niejednokrotnie wystarczy kilka minut kontaktu ze skórą, by doprowadzić do jej wysuszenia. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na opakowanie Acetonu, gdzie znajduje się informacja ile minut można go trzymać. Najlepszy jest taki, który ma najkrótszy czas, ponieważ skóra wokół paznokcia jest mniej narażona na podrażnienia.
 4. Kolejną z metod usuwania lakieru hybrydowego jest jego spiłowanie. Podkreśla się wykorzystanie pilnika, którego gradacja to 100/180. W niektórych przypadkach wykorzystywana jest także frezarkę. Spiłowujemy tylko sam TOP, a mianowicie do momentu do momentu pojawienia się koloru na pilniku. Musimy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ możemy uszkodzić płytkę paznokcia. Natomiast sam lakier hybrydowy należy usunąć już Acetonem, tak jak to przedstawiono w etapie nr 2 i 3.
 5. Spiłowywanie hybrydy może nastąpić również frezarką, czy też pilnikiem do samego końca. Musimy jednak posiadać odpowiednie umiejętności, ponieważ możemy uszkodzić płytkę paznokcia, a co za tym idzie może to przynieść konsekwencje zdrowotne. Ponadto takie rozwiązanie stosuje się głównie, kiedy chcemy jedynie zmienić kolor paznokci.
 6. W związku z ponownym nałożeniem bazy można wykonać manicure, jaki tylko chcemy. Od teraz możemy cieszyć się nowym wyglądem swoich paznokci!

Dodaj komentarz