Drewniane domy szkieletowe

Drewniane domy szkieletowe

Gdy chcemy szybko zamieszkać we własnym nowym domu, wybieramy domy szkieletowe. Są one bardzo popularne dzięki bardzo dobrym właściwościom cieplnym konstrukcji drewnianej. Jak wiadomo drewno jest naturalnym izolatorem, dzięki swoim właściwościom higroskopijnym jest również odporne na przenikanie zimnego powietrza i w porównaniu z zimnym betonem jest naturalnie ciepłe. Te walory drewna czynią dom energooszczędnym i ekonomicznym w utrzymaniu.

Po nad to, duże znaczenie ma bardzo krótki czas budowy, gdyż gotowe elementy powstają na hali produkcyjnej i tylko są montowane na działce budowlanej. Wszelkie prace, poza fundamentem i tynkowaniem oraz malowaniem z rusztowania, odbywają się na sucho, więc pora roku, kiedy chcemy budować, nie ma też znaczenia. W budownictwie tradycyjnym, jak wiadomo, budujemy tylko od wiosny do jesieni. Dlaczego, coraz częściej budujemy domy szkieletowe? Mieszkanie w domu murowanym i szkieletowym, teoretycznie niczym się nie różni. I jeden i drugi dom, można otynkować na zewnątrz i obić płytami gipsowo-kartonowymi oraz pomalować na drabinie lub z rusztowania, od wewnątrz i jest prawie tak samo.

Czy warto, zatem zawracać sobie głowę budowaniem domu drewnianego? Myślę, że warto. Przede wszystkim, dlatego, że dom drewniany jest cieplejszy. Konstrukcja drewniana domu jest ekologicznym i naturalnym izolatorem. Dobra wełna mineralna, używana do ocieplania domów szkieletowych ma doskonałe właściwości izolacyjne, ale, jednocześnie pozwala, aby ściany oddychały – styropian, używany w budownictwie tradycyjnym natomiast nie przepuszcza powietrza. Ta konstrukcja domu szkieletowego przekłada się bezpośrednio na niskie koszty jego utrzymania.

Dodaj komentarz