Zdrowa kuchnia orientalna

Zdrowa kuchnia orientalna

Wspaniałe i bardzo zdrowe potrawy można znaleźć na całym świecie. Między innymi obfituje w nie kuchnia orientalna. Dania pochodzące z Indii, Chin, Japonii oraz z krajów arabskich mają oryginalny, niepowtarzalny smak, są niezwykle różnorodne i obfitują w cenne dla zdrowia składniki. Rzecz jasna, wiele składników kuchni azjatyckiej można znaleźć w polskich sklepach. Nie brakuje też restauracji serwujących dania ze Wschodu.

Podstawowe składniki tej kuchni to ryż, makaron ryżowy, papier ryżowy, bambus, grzybki mun, fasola, sezam, orzechy, rodzynki, winogrona, wodorosty, a także liczne przyprawy, jak curry czy kurkuma. Wspaniałe dania, jakie można zjeść wzorując się na azjatyckich przepisach, to na przykład sajgonki z nadzieniem z makaronu ryżowego, kiełków fasoli, papryki, kapusty pekińskiej i grzybów mun.

Można też zjeść makaron fasolowy z dodatkiem sosu sojowego, soji, sezamu i kukurydzy. Kolejny wariant to sałatka warzywna z curry czy ostra zupa z licznymi przyprawami. Kuchnia orientalna obfituje w witaminy i minerały, a także w łatwo przyswajalne białko. Sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki, pięknej cery, zdrowych włosów i paznokci. Osoby, które spożywają dania azjatyckie, zwykle cieszą się dobrym zdrowiem. Warto zatem skorzystać z tych wspaniałych przepisów i chociaż raz na miesiąc zjeść jakieś danie orientalne.

Z pewnością będziemy zadowoleni ze wspaniałego smaku tych potraw i znajdziemy wśród nich sporo takich, na które będziemy mieli często ochotę. Kuchnia azjatycka znakomicie nadaje się też do serwowania na przyjęciach.