Błędy przy wyborze drzwi – czego unikać? 

Błędy przy wyborze drzwi – czego unikać? 

Wejściowe, wewnętrzne, balkonowe, czy ogrodowe – drzwi są nieodłącznym elementem każdego mieszkania. I choć są taką oczywistością, że mało się nad nimi zastanawiamy, to łatwo popełnić błędy przy wyborze. Bowiem zły fason drzwi, czy nieodpowiednio dobrany kolor mają bardzo duże znaczenie. Czego nie robić przy wybieraniu drzwi do mieszkania? 

Unikaj drzwi niedopasowanych (pod różnymi względami)

Czy drzwi wewnętrzne Świecie powinny pasować od podłogi? Oczywiście, że tak. To pierwsza kwestia, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę. Jednak nie oznacza to, że oba te elementy wykończeniowe muszą mieć dokładnie ten sam kolor. W nowoczesnym wnętrzu idealnie prezentować się będą drzwi, które kontrastują z kolorem podłogi. Na przykład, białe drzwi mogą świetnie pasować do orzechowej podłogi. 

Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów — w pomieszczeniu powinny dominować maksymalnie 2-3 różne odcienie. Jeśli zdecydujesz się na drzwi, które kontrastują z podłogą, warto również zwrócić uwagę na dopasowanie ich koloru do koloru okien i mebli. To pomoże Ci uniknąć wrażenia chaosu i braku spójności w wystroju wnętrza. 

Wygląd drzwi to nie wszystko 

Drzwi wewnętrzne powinny nie tylko zachwycać estetyką, ale także być trwałe i solidnie wykonane. Dlatego przyłóż wagę do jakości wybieranego skrzydła. Oszczędzanie na drzwiach może okazać się niewłaściwym wyborem, ponieważ tanie drzwi wewnętrzne zazwyczaj nie sprostają próbie czasu. Z ekonomicznego i estetycznego punktu widzenia warto zainwestować w solidne drzwi do wnętrza. 

Ponadto tradycyjne, otwierane na jedno skrzydło drzwi to nie jedyna opcja. Choć w wielu przypadkach modele jednoskrzydłowe są najlepszym wyborem, warto również rozważyć możliwość zastosowania drzwi dwuskrzydłowych. Nadadzą one wnętrzu charakter, zwłaszcza w większych pomieszczeniach. Dzięki nim łatwo można dostosować układ przestrzeni, na przykład wydzielić część sypialną z salonu.

Drzwi wewnętrzne a drzwi zewnętrzne

To, co pierwsze rzuca się w oczy gościom, gdy zbliżają się do Twojego domu, to drzwi wejściowe. Mają one istotne znaczenie reprezentacyjne i często decydują o pierwszym wrażeniu. Jednak drzwi zewnętrzne Toruń nie funkcjonują samodzielnie. Pamiętaj więc, aby dopasować drzwi wejściowe do wewnętrznych. 

Jakie są zasady łączenia kolorów, aby uzyskać harmonijną kompozycję? Przy tworzeniu spójnego wnętrza warto uwzględnić nie tylko kolor drzwi, ale także ogólny styl pomieszczenia. Pamiętaj, aby nie łączyć ze sobą więcej niż 3 kolorów. Najlepiej, gdy drzwi wejściowe mają ten sam kolor, co drzwi wewnętrzne, ale na przykład lekko odróżniający się od podłogi. 

Dodaj komentarz