AGD na wyspę kuchenną

AGD na wyspę kuchenną

Wyspa kuchenna staje się coraz bardziej popularna. Można ją spotkać nie tylko w tradycyjnych domach ale nawet w mieszkaniach. Nowoczesna technologia pozwala zaś na to by na wyspie kuchennej zamontować kuchenkę czy miejsce do zmywania naczyń. Zasada jest tylko jedna. Wyspa powinna być tak zaplanowana by można było na niej łatwo utrzymać porządek. Jeśli na wyspie kuchennej znajduje się kuchenka, należy koniecznie zdecydować się również na montaż okapu kuchennego.

Okap kuchenny można coraz częściej otrzymać w naprawdę ciekawej stylistyce. Ważne jest jednak to by okap był szerszy niż kuchenka. Skoro jesteśmy już przy kuchence to warto wspomnieć, że najlepiej na wyspie kuchennej sprawdza się płyta indukcyjna zasilana prądem. Głównie z tego względu, że jej montaż jest zdecydowanie prostszy niż montaż tradycyjnej kuchenki gazowej. Jeśli zaś mowa o płytach to możemy wybierać pośród płyt ceramicznych jak też indukcyjnych. W związku z tym, że kuchenkę na wyspie zwykle widać z pokoju dziennego to właśnie płyta ceramiczna oraz indukcyjna będą sprawdzać się najlepiej. Wyglądają też najlepiej.

Czasami jednak konstrukcja budynku nie pozwala na to by zamontować zlewozmywak czy kuchenkę na wyspie. Wtedy warto ograniczać się jedynie do zorganizowania blatu roboczego na wyspie.