Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości jest możliwa z komornikiem?

Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości jest możliwa z komornikiem?

W przypadku dużych problemów finansowych, może dojść do sytuacji, w której długiem firmowym, a konkretnie egzekwowaniem jego spłaty zajmie się komornik. Żeby tak się stało, wierzyciel musi najpierw udać się do sądu i w toku sprawy uzyskać tytuł wykonawczy. Jak łatwo się domyślić, posiadanie na swoim koncie długu egzekwowanego przez komornika to problematyczna sytuacja, która sprawi, że automatycznie inne instytucje finansowe będą miały mniejsze zaufanie do danego przedsiębiorstwa.

Trzeba jednak zauważyć, że istnieją takie produkty finansowe, które skierowane są również do firm znajdujących się w trudnej sytuacji. Mowa tutaj przede wszystkim o pożyczkach pod zastaw nieruchomości dla firm. Czy jednak są one dostępne także dla przedsiębiorstw, przeciwko którym aktualnie toczy się egzekucja komornicza?

Egzekucja komornicza nie wyklucza pożyczki pod zastaw nieruchomości

Egzekucja komornicza zazwyczaj przeszkadza w zaciągnięciu nowego zobowiązania finansowego, czy to w przypadku firm, czy osób prywatnych, z jednego kluczowego względu. Sugeruje ona potencjalnemu pożyczkodawcy lub kredytodawcy, że dany klient może mieć problemy z terminową spłatą nowego zobowiązania, a więc że udzielenie mu pozytywnej decyzji wiąże się ze sporym ryzykiem. Banki i firmy pożyczkowe nie mogą pozwolić sobie na to, aby udzielać zbyt dużej ilości ryzykownych pożyczek i kredytów, ponieważ mogłoby się to wiązać z utratą płynności finansowej.

Jednocześnie trzeba wskazać, że dotyczy to przede wszystkim zobowiązań, które nie mają mocnych zabezpieczeń, zwiększających prawdopodobieństwo odzyskania przez wierzyciela jego należności. Z tego względu pożyczka dla firmy z komornikiem jest możliwa pod zastaw nieruchomości. Nieruchomość jest właśnie takim mocnym zabezpieczeniem – jej wartość prawdopodobnie znacząco nie spadnie, a wręcz przeciwnie, z czasem może nawet wzrosnąć.

W związku z tym sytuacja finansowa firmy, która chce zaciągnąć pożyczkę, odgrywa drugorzędną rolę, a najważniejsza jest wartość nieruchomości. To od niej będzie zależała maksymalna kwota zobowiązania, na którą firma będzie mogła liczyć (wpłyną na nią jednak w mniejszym lub większym stopniu również inne czynniki, takie jak wybrany okres spłaty).

Pożyczka pod zastaw nieruchomości w trudnej sytuacji? Najlepiej skorzystać ze wsparcia eksperta

Jeśli firma znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, chce zaciągnąć pożyczkę, a do tego posiada nieruchomość, którą można wykorzystać jako zabezpieczenie spłaty, pożyczka pod zastaw nieruchomości może być strzałem w dziesiątkę. Jednak, aby mieć pewność, że będzie maksymalnie korzystna, najlepiej nie zaciągać jej samodzielnie.

Lepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się po pomoc do eksperta, który przeanalizuje wszystkie dostępne aktualnie oferty i zaprezentuje tylko te najlepsze.

Dodaj komentarz