Dezynsekcja Warszawa – pozbądź się szkodników

Dezynsekcja Warszawa – pozbądź się szkodników

Pluskwy i prusaki to częsty problem różnych mieszkań. Co ciekawe, szkodniki pojawiają się nie tylko w zaniedbanych miejscach, ale także w domach, w których panuje porządek. Na przykład pluskwy możemy przynieść z komunikacji miejskiej, a prusaki mogą przywędrować do nas od sąsiadów. Szkodniki są trudne do wyplenienia i są nielubiane ze względu na odrażający wygląd.  Jednak tacy nieproszeni goście to przede wszystkim duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Jak pozbyć się szkodników z mieszkania? Zobacz, na czym polega dezynsekcja Warszawa

Pluskwy czy prusaki – jak rozpoznać szkodniki? 

Prusaki i pluskwy to szkodniki, które bardzo często zamieszkują ludzkie siedziby. Te pierwsze szukają ciepła i odżywiają się tym, co my, z kolei pluskwy to pasożyty, które żywią się ludzką krwią. Jak rozpoznać szkodniki w swoim domu? 

Prusaki, potocznie nazywane także karaluchami, to owady, które osiągają maksymalnie półtora centymetra. Mają długie ruchome czułka i brązowy pancerz. Prusaki poruszają się bardzo szybko i na nasze nieszczęście, zarówno po chropowatych, jak i gładkich powierzchniach. Przez to nie mają problemu, żeby dostać się do szafek z jedzeniem. Prusaki chowają się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Najczęściej jest więc to kuchnia lub łazienka. Dlaczego prusaki mogą być niebezpieczne? Szkodniki te roznoszą różnego rodzaju zanieczyszczenia, na przykład bakterie, pleśń, czy odchody. Zostawiają je na naszym pożywieniu, które następnie jemy. Ty sposobem są zagrożeniem dla naszego zdrowia. 

Z kolei pluskwy najchętniej zadomawiają się w materacach, kanapach, tapczanach, fotelach, czy nawet obrazach. Są to malutkie pasożyty, które odżywiają się ludzką krwią. Ich obecność możemy więc rozpoznać po ugryzieniach na ciele, krwi na pościeli (po ugryzieniach), brązowych plamach, larwach, wylinkach i samych owadach. Pluskwy mają brunatny kolor i nie zachęcają swoim wyglądem. Niestety materac, w którym się zalęgły, jest do wyrzucenia, jednak samo pozbycie się źródła nie jest wystarczające. Jak rozprawić się ze szkodnikami? 

Dezynsekcja Warszawa – jak pozbyć się szkodników? 

Zarówno prusaki, jak i pluskwy bardzo szybko się rozmnażają. Co więcej, są odporne na różne środki chemiczne, więc domowe sposoby tym bardziej nie są wystarczające. Jak pozbyć się szkodników? Najefektywniejszym sposobem jest dezynsekcja Warszawa. Specjaliści rozpylają w mieszkaniu silne środki chemiczne, które raz a porządnie rozprawiają się ze szkodnikami. Co prawda, na czas dezynsekcji musimy się wyprowadzić, ale za to wracamy do mieszkania pozbawionego nieproszonych gości.  

Dodaj komentarz