Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

  Dla wielu osób generalny remont mieszkania okazuje się być niekończącą się inwestycją, która może ostatecznie doprowadzić do problemów finansowych. Aby tego uniknąć, warto rozsądnie zaplanować swój budżet oraz podzielić konieczne prace na poszczególne etapy. Ogromne znaczenie ma także zdanie się na rzetelnych i solidnych pracowników ekipy remontowej, którzy służą radą i pomocą na każdym etapie. 

 Ile kosztuje remont mieszkania?

 Ostateczne koszty prac remontowych uzależnione są od wielu czynników, między innymi:

  • wielkości mieszkania,
  • jego aktualnego stanu,
  • rodzaju prac, które należy wykonać,
  • końcowej wizualizacji – ile trzeba zmienić w danym miejscu i jakich zmian wymaga projekt.

 Podczas zakupu materiałów budowalnych warto korzystać z porównywarki cen oraz szukać atrakcyjnych akcji promocyjnych, które pomogą zaoszczędzić nie małą sumę pieniędzy. W dobie wszechobecnej drożyzny również remont mieszkania wiąże się z większymi wydatkami. Dla wielu właścicieli mieszkań ratunkiem może okazać się kredyt.

Od czego zacząć remont mieszkania?

 Wycenę kosztów remontu najlepiej oceni doświadczony pracownik ekipy remontowej, która otrzymała zlecenie na remont danej nieruchomości. Jeżeli obiekt wymaga gruntownych zmian, takich jak zalewanie posadzek, montaż ogrzewania podłogowego oraz wymiana starych okien całkowite koszty mogą sięgać sumy nawet stu tysięcy złotych.

 W sytuacji gdy mieszkanie ma zostać jedynie odświeżone, a najwięcej pracy wymaga łazienka i kuchnia inwestycja powinna dopiąć się w budżecie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety remont łazienki czy też kuchni zawsze wiąże się z pracami hydraulicznymi oraz elektrycznymi, które generują dość wysokie koszty. Mając zdecydowanie mniejszy budżet, oscylujący w granicy kilkunastu tysięcy, warto samodzielnie przeprowadzić część prac, takich jak:

  • szpachlowanie,
  • malowanie,
  • zdzieranie starej farby, tapet bądź płytek,
  • szlifowanie ścian,
  • malowanie drzwi i okien.

 Posiłkując się podczas samodzielnego remontu aranżacjami dostępnymi na różnego rodzaju portalach internetowych warto szukać tańszych alternatyw dla przedstawionych produktów z kategorii farb, armatury, mebli, tekstyliów oraz wszelkiego rodzaju dodatków. 

Jak zaplanować remont, by nie ciągnął się w nieskończoność?

 Po przekazaniu zlecenia ekipie remontowej na wstępie warto ściśle określić terminy ukończenia poszczególnych etapów prac. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wielu problemów i nieporozumień oraz zapobiegnie wydłużaniu się terminów. Niezbędne jest również spisanie umowy z kierownikiem firmy, w której określone zostaną także koszty wykonanych prac i okres ewentualnej gwarancji.

Dodaj komentarz