Jak urządzić małe mieszkanie 30 m2? Podpowiadamy!

Jak urządzić małe mieszkanie 30 m2? Podpowiadamy!

Kupiłeś/-aś właśnie kawalerkę lub małe mieszkanie do 30 m2 i zastanawiasz się jak je urządzić? W aranżacji wnętrz istnieje wiele ciekawych trików, dzięki którym możesz optycznie powiększyć całą przestrzeń. Jesteś ciekawy/-a jak skutecznie to zrobić, aby Twoje lokum wydawało się optycznie większe? Zapraszamy do artykułu!

Lustra – skuteczny sposób na optyczne powiększenie

Wprowadzenie do wnętrza dodatków w postaci luster zawsze daje skutek w postaci optycznego powiększenia przestrzeni. Obecnie bardzo modne są lustra bez ram, z podświetleniem LED, które wyjątkowo dobrze pasują do małych pokoi oraz łazienek. Pamiętaj przy tym, że nie musisz stawiać zawsze na pionowe lustra – idealnie sprawdzą się również ustawione w poziomie oraz lustra wmontowane na drzwiach szafy. 

Czy ściany muszą być nudne? Absolutnie nie!

Fototapeta 3D to obok luster drugi, bardzo skuteczny sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Chcesz, aby Twoja 30-metrowa kawalerka wyglądała na większą? Zamiast malować wszystkie ściany na jeden kolor, przeznacz jedną z nich na unikalną fototapetę z efektem 3D. Obecnie tego rodzaju dodatki do wnętrz są bardzo modne, więc z pewnością bez trudu znajdziesz wzór, który przypadnie Ci do gustu. Nie lubisz efektów 3D? Doskonałym pomysłem będzie również fototapeta z krajobrazem w postaci krętej dróżki polnej, rzeczki czy ścieżki w lesie. Dzięki takiej zabawie perspektywą skutecznie optycznie powiększysz całe mieszkanie!

Jasne kontra ciemne kolory: na które postawić?

Decydując się na malowanie całego mieszkania, pamiętaj że ciemne kolory mogą przytłoczyć i jeszcze bardziej optycznie zmniejszyć mieszkanie. Ciemny brąz, głęboka szarość czy granat będą idealne, ale do dużych, przestronnych pomieszczeń. W przypadku małego mieszkania do 30 m2 dużo lepszym pomysłem będzie użycie jasnych farb, choć nie oznacza to, że wszystkie pokoje muszą być białe. Oprócz bieli dobrze sprawdza się też stylowy beż, jasna brzoskwinia, delikatny camel, róż, błękit czy rozbielony zielony. Oprócz tego pasuje też cała gama pasteli, więc wybór jest naprawdę duży!

Styl mieszkania: najlepiej minimalizm!

Jeżeli chcesz, aby Twoje lokum wyglądało na większe bez remontu, koniecznie postaw na redukcję mebli, które są zbędne. Im mniej rzeczy w małym mieszkaniu, tym lepiej. Zagracona kawalerka będzie wydawać się o wiele mniejsza niż jest w rzeczywistości, podobnie jest w przypadku mieszkania z kilkoma małymi pokojami. Stylem aranżacyjnym, który najlepiej sprawdzi się w tym wypadku jest minimalizm. Chodzi w nim o to, aby stawiać na możliwie najprostsze dodatki. Staraj się też utrzymywać porządek, bo wówczas również mieszkanie wyda się większe.

Dodaj komentarz