Jak uzyskać pożyczkę w 2019 roku

Jak uzyskać pożyczkę w 2019 roku

Pożyczka to dobry sposób na szybki zastrzyk gotówki w nieprzewidzianych sytuacjach, i to zwykle właśnie wtedy najczęściej się o nią staramy. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych ofert pożyczek, tzw. „chwilówek”, które nie zawsze jednak są tak atrakcyjne, jak mogłoby się wydawać. O czym należy pamiętać przy decydowaniu się na pożyczkę, i jakie obecnie oferty są najbardziej warte uwagi?

Mierzyć siły na zamiary?

Wiele osób decydujących się na szybkie pożyczki z krótkim okresem kredytowania nie do końca zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich wówczas ciąży. Tzw. „chwilówki”, czyli wysoko oprocentowane pożyczki zwykle trzeba spłacić w całości po zakończonym okresie kredytowania, co może być utrudnieniem dla miesięcznego domowego budżetu. Warto zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowić się, jaka kwota spłaty byłaby możliwa bez problemu do spłacania w skali miesiąca, i jaką kwotę pożyczki chcielibyśmy uzyskać. Warto jest również zasięgnąć pomocy doradcy kredytowego, którego można znaleźć w każdym banku. Pożyczka, nawet jeśli wydaje się być błahym przedsięwzięciem dzięki kolorowym i przyjemnym reklamom, wciąż jest poważnym zobowiązaniem finansowym, do którego należy podejść w sposób przemyślany i odpowiedzialny.

Czy spełniasz kryteria?

By dostać akceptację wniosku kredytowego, zwykle należy spełniać pewne wymogi odnośnie dochodów. Należy przede wszystkim posiadać pracę i stały dochód.  Przy ocenie naszej zdolności kredytowej brane pod uwagę jest również aktualne zadłużenie, tak więc będąc dłużnikiem na wysoką kwotę może być nieco trudniej uzyskać pożyczkę na dobrych warunkach.

Santander Consumer Bank jako jeden z większych banków w Polsce oferuje bardzo atrakcyjne pożyczki i kredyty dla nowych klientów, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z ich ofertą. Santander consumer bank (kiedyś santander bzwbk), czy mbank logowanie, coraz bardziej cenią sobie kontakt z klientem i skupiają się na pozyskiwaniu klienta oraz dobrych z nimi relacjach, stąd też różne promocje i atrakcyjne warunki kredytowania. Dobrze jest porównać kilka ofert najpopularniejszych instytucji bankowych, co będzie bardzo pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji. Można to zrobić w bardzo prosty sposób za pomocą Internetu, gdzie znajduje się najwięcej reklam i ofert, praktycznie bez wychodzenia z domu. Dla osób bardziej przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań pozostaje zatem zapoznanie się z ofertami banków poprzez udanie się do placówki i rozmowę z doradcami kredytowymi.

Pożyczka może być pomocnym rozwiązaniem problemów finansowych, które nagle zaburzą nasz finansowy spokój. Warto jednak odpowiedzialnie podejść do tematu i wybrać taką, która nie obciąży zbytnio domowego budżetu. Wszak ma być ona pomocą, a nie dodatkowym obciążeniem.

1 Comment

Dodaj komentarz