Markizy tarasowe – ochrona przed palącym słońcem

Markizy tarasowe – ochrona przed palącym słońcem

Latem spędzamy zdecydowanie więcej czasu na świeżym powietrzu – zwłaszcza w ogrodzie lub na tarasie. Relaks w upalne lato na świeżym powietrzu jest jednak możliwy tylko wtedy, gdy możemy schronić się przed słońcem w cieniu. Warto zatem pomyśleć o montażu markizy tarasowej, która zagwarantuje ochronę przed prażącym słońcem.

Czym jest markiza tarasowa?

Markizy tarasowe to modne w ostatnim czasie zadaszenie, które chroni taras lub przydomowy ogród przed intensywnymi promieniami słońca oraz deszczem. Zamontowane nad oknami zadaszenie pozwala ograniczyć ilość wpadających do domu promieni słonecznych i tym samym nieco schłodzić wnętrze domu.

Główna część konstrukcyjna  markizy jest na stałe przytwierdzona do ściany budynku. Natomiast użyty w niej materiał można rozwijać oraz zwijać w dowolnym momencie. Z tego powodu markizy tarasowe to idealne rozwiązanie na lato stanowiące alternatywę dla parasoli, namiotów ogrodowych, czy pawilonów.

Markizy tarasowe i dostępne rodzaje

Markizy tarasowe dostępne są w sprzedaży w różnych modelach, rozmiarach, kolorach, a także rodzajach. Najczęściej spotykane rodzaje to markizy:

– tarasowe o bardzo dużej powierzchni zaciemnienia;

– balkonowe o nieco mniejszej powierzchni;

– fasadowe charakteryzujące się skośnym zadaszeniem montowanym w celu ochrony wnętrza domu przed gorącymi promieniami słońca;

– z kasetą, które dodatkowo chronią taras przed deszczem i innymi warunkami atmosferycznymi.

Wybór rodzaju markizy powinien zostać uzależniony od wielkości tarasu lub balkonu. Wcale nie mniejsze znaczenie ma obecność lub brak kasety oraz sposób sterowania. Markizę możesz rozwijać ręcznie, lub wygodnie dzięki elektryce. Możesz wybrać sterowanie przewodowe – z wykorzystaniem przełącznika naściennego lub radiowego, które działa na pilota. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę i nowoczesność, to możesz wybrać kierowanie napędem przez Internet z użyciem aplikacji.

Markiza tarasowa z kasetą lub bez – która opcja lepsza?

Dostępne na https://www.milabud.pl/pl/c/markiza-tarasowa/199 markizy tarasowe można kupić w wersji z kasetą lub bez. Z punktu widzenia trwałości markiza z kasetą jest uznawana za lepszą, ponieważ chroni materiał przed silnym promieniowaniem UV oraz deszczem. Dodatkowo kaseta chroni najważniejsze elementy mechaniczne przed śniegiem oraz mrozem. Markiza tarasowa z kasetą to zatem sposób na przedłużenie trwałości zadaszenia oraz utrzymanie estetycznego wyglądu na dłużej.

Natomiast wersja markizy bez kasety uznawana jest za tańszą opcję, a więc ekonomiczniejszą. Markiza bez kasety równie dobrze chroni taras przed słońcem i deszczem na lata i jednocześnie zajmuje mniej miejsca. Łatwiej jest więc ją zamontować pod płytą balkonową lub okapem.

Warto przy tym wiedzieć, że do markizy możesz dokupić czujnik pogodowy, który będzie automatycznie sterował zadaszeniem. Podczas Twojej nieobecności markiza zwinie się przy silnym wietrze lub rozwinie się po wzejściu słońca. Dzięki temu na Twoim tarasie od rana będzie chłodniej i przyjemniej.

Dodaj komentarz