Męskie koszule z krótkim rękawem – elegancja czy faux pas?

Męskie koszule z krótkim rękawem – elegancja czy faux pas?

Kiedyś koszule kojarzyły nam się niemal wyłącznie z wyjątkowymi okazjami lub formalnym strojem służbowym. Jednak nasze przyzwyczajenia uległy zmianom, a koszule stały się nieodłącznym elementem naszej garderoby. Są modne i wygodne, dlatego chętnie zakładamy je nawet na spotkania towarzyskie. Jednak koszula koszuli nierówna. W zależności od miejsca, do którego się wybieramy, zakładamy koszule proste i jednolite albo wzorzyste, na krótki lub długi rękaw. No właśnie – czy koszule z krótkim rękawem to dobry pomysł na uroczyste wyjścia?

Koszule męskie – rodzaje

Wybór koszul, ze względu na ich popularność, jest obecnie bardzo szeroki. W dobrych salonach modowych, takich jak Modini, możesz wybierać spośród klasyki i nowoczesności, jednolitych materiałów i kolorów. Na formalne spotkania oprócz klasycznej bieli dobrym wyborem będą również inne jednolite koszule, np. w odcieniach czerni, granatu i błękitu. Sprawdzić może się także prosty wzór kraty. W Modini znajdziesz oczywiście również koszule z krótkim rękawem.

Czym różnią się one od tych klasycznych, zakrywających ręce aż po nadgarstki? Przede wszystkim, nie założymy ich na tak uroczyste wydarzenie, jakim jest ślub. Jest to uznawane za faux pas, nawet jeśli wesele odbywa się latem. Tutaj jednak ukazuje się przewaga koszul z krótkim rękawem – będą idealnym, eleganckim rozwiązaniem na upalne dni. W salonie Modini oprócz koszul z usztywnianym kołnierzem znajdziemy również te w stylu polo, które umożliwią nam jeszcze większą swobodę ruchów.

Koszule z krótkim rękawem – elegancja i wygoda w jednym

Koszule z krótkim rękawem mogą nie sprawdzić się w każdej sytuacji. Wspominaliśmy już o ślubie, jednak nie wszyscy uznają ich stosowność także podczas ważnych spotkań służbowych czy innych uroczystości. Bez wątpienia sprawdzą się jednak w biurze, podczas niezobowiązujących wyjść i na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem. Wiele z nich można swobodnie nosić pod swetrem lub marynarką, choć to zależy od ich kroju i wzoru. Koszule z krótkim rękawem co do zasady są krótsze, niż te klasyczne, dlatego nie musisz wciągać ich w spodnie – sam dostrzeżesz, że w tej wersji wyglądają nawet lepiej. Mogą być eleganckim przełamaniem sportowego lub casualowego stylu. Sprawdzą się zarówno w zestawieniu z butami wizytowymi, jak i jeansami i trampkami. Za pierwszym razem może ci być trudno się do nich przekonać, jednak z czasem twoja garderoba będzie prosiła się o to, abyś wypełnił ją koszulami z krótkim rękawem w różnych wzorach i kolorach.

Dodaj komentarz