Spodnie męskie – jak dodać im charakteru?

Młodzi ludzie chętniej wynajmują mieszkania

Pomimo stopniowo wprowadzanych przez producentów zmian i innowacji na rynku modowym, uniwersalne spodnie męskie wciąż cieszą się największą popularnością. Eksperymentujemy raczej z koszulami i dodatkami, natomiast spodnie mają być proste i wygodne. Istnieją jednak sposoby na to, aby zyskały one charakter i niepowtarzalność – mowa tutaj o dodatkach, a przede wszystkim o paskach i szelkach. Sprawdź, co zrobić, aby spodnie męskie przykuwały uwagę tak samo, jak pozostałe elementy ubioru.

Spodnie męskie – fasony

Wśród spodni męskich możemy wyróżnić kilka rodzajów, jednak w ostatnim czasie najbardziej popularne są spodnie typu chino. Zapewniają one wygodę, a jednocześnie elegancję. W wielu sklepach, w tym w salonie mody męskiej Modini, są one dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Panowie najczęściej wybierają ciemne odcienie, jednak do niektórych stylizacji idealnie nadadzą się spodnie jasnoszare lub ecru.

Spodnie męskie – dodatki

Paski i szelki mogą wzbogacić spodnie męskie tak, jak spinki do mankietów zdobią koszule. Każdy z tych dodatków nieco różni się zastosowaniem. Kiedy wybrać pasek, a kiedy szelki? Sprawdźmy, najpierw jednak przypomnijmy najważniejszą zasadę: nigdy nie zakładaj ich jednocześnie!

Paski

Niektórzy używają pasków w celach czysto praktycznych, jednak mogą one stanowić świetne dopełnienie stroju. Najpopularniejsze są paski skórzane, ponieważ cechuje je estetyka i trwałość. Elegancki pasek nie powinien być zbyt szeroki – może rzucać się w oczy, jednak nie powinien dominować nad resztą stylizacji. Zakładając go, trzeba jednocześnie uważać na dobór krawata, aby nie okazał się on za długi. Paski są bardziej uniwersalne niż szelki, stąd bierze się ich większa popularność.

Szelki

Mogłoby się wydawać, że ten dodatek nieco wyszedł już z mody. Obecnie stosowany jest często jako element przebrań, gdy chcemy dopełnić stylizację rodem z lat 30-tych ubiegłego wieku. Paradoksalnie może to jednak stanowić o dodatkowej wartości i przewadze szelek nad paskami. Są mniej popularne, więc zdecydowanie bardziej przyciągają wzrok i uwagę. Z łatwością mogą stać się kontrastowym elementem stroju – szczególnie popularne są czarne lub granatowe szelki zestawiane z ciemnymi spodniami męskimi i jasną koszulą. Ten dodatek stworzy na twoich plecach ciekawy wzór w kształcie litery X lub Y.  W niektórych ekskluzywnych restauracjach wciąż można dostrzec kelnerów, którzy śmiało korzystają z tego elementu garderoby. Przyznasz, że ich strój wygląda świetnie!

W salonie mody Modini kupisz dobrej jakości paski, szelki i oczywiście same spodnie męskie. W razie potrzeby możesz liczyć na pomoc stylistów.

Dodaj komentarz