Taśmy LED – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Choć jeszcze do niedawna taśmy LED były głównie wykorzystywane do podświetlania reklam, czy kasetonów, to dziś coraz więcej osób wpasowuje je w aranżacje domowe. Taśmami LED możemy podświetlić na przykład obrazy, okiennice, a także zamontować w kuchni, czy łazience. Tym prostym dodatkiem rozświetlimy pomieszczenie i nadamy mu wyjątkowego charakteru. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać taśmę ledową. Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy LED? 

Jakie jest zastosowanie taśm LED?

Taśmy LED bardzo często wykorzystywane są w oświetleniu meblowym, sufitowym i dekoracyjnym. Rozwiązanie tego typu znajduje zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach, zarówno domowych, jak i biurowych, czy użytku publicznego. Taśmą LED możemy zarówno podświetlić reklamę, jak i obraz w mieszkaniu, który chcemy wyeksponować. Co ważne, taśmy ledowe są bardzo proste w montażu – możemy przykleić je bezpośrednio do podłoża, czy zamontować w listwach. Szeroki wybór taśm LED wysokiej jakości znajdziesz na https://optoplast.pl/15-tasmy-led. Zanim jednak dokonamy wyboru odpowiedniej taśmy, musimy dowiedzieć się, czym takie źródła światła się od siebie różnią i w jaki sposób dobrać je do określonego pomieszczenia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy LED? 

W pierwszej kolejności warto ustalić, jaki kolor światła taśmy LED nas interesuje. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, w tym jednokolorowe, wielokolorowe RGB oraz wielokolorowe RGB+W. Skrót RGB pochodzi od angielskich nazw kolorów, czyli Red, Green i Blue – czerwony, zielony i niebieski. Takie właśnie kolory może mieć nasza taśma LED. Co ważne, do podstawowych zalicza się światło bez koloru, ale może mieć ono barwę ciepłą, zimną, lub neutralną. 

Wybierając taśmę jednokolorową, uzyskamy jedną, wybraną podczas zakupu barwę światła. Z kolei decydując się na taśmę RGB, lub RGB+W uzyskamy wiele barw światła na jednej taśmie. Warto przy tym wiedzieć, że do taśm wielokolorowych potrzebny jest specjalny pilot, którym będziemy mogli zmieniać kolory taśmy. 

Jeśli chodzi o światło podstawowe, to biały ciepły jest bardzo przyjemny dla oka. Daje przytulne, nastrojowe światło i odcieniem przypomina tradycyjną żarówkę. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w sypialni, czy salonie. Z kolei kolor biały zimny barwą jest zbliżony do świetlówki. Taki odcień jest zdecydowanie chłodniejszy i dlatego stosuje się go we wnętrzach, gdzie przeważa kolor biały, czarny, czy szary. Na tym etapie warto zwrócić uwagę także na długość taśmy oraz zagęszczenie diod. 

Dodaj komentarz