Wyposażenie sklepów Wrocław – na co zwrócić uwagę?

Wyposażenie sklepów Wrocław – na co zwrócić uwagę?

Przy urządzaniu sklepu, zarówno spożywczego, jak i z ubraniami, czy innymi produktami bardzo ważny jest nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność. Idealny punkt usługowy będzie dopasowany do potrzeb klienta i zachęcał do odwiedzenia. Kluczowe w tym przypadku jest odpowiednie wyposażenie sklepów Wrocław. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia sklepowego? Zobacz, najważniejsze elementy. 

Wyposażenie sklepów Wrocław – postaw na meble dopasowane do układu lokalu

Żeby zaplanować odpowiednią przestrzeń sklepową, przede wszystkim musimy określić układ rozmieszczenia mebli. Dobrze zaprojektowany sklep będzie zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Na co zwrócić uwagę na tym etapie? Po pierwsze warto wiedzieć, że przy urządzaniu przestrzeni sklepowej możemy wyróżnić trzy najbardziej popularne plany. Jest to układ rzędowy, pętlowy i o nieograniczonym przepływie ruchu. 

Układ rzędowy najczęściej stosuje się w księgarni, a także większości sklepów spożywczych, także tych większych. Takie umeblowanie pozwala na zapełnienie przestrzeni od podłogi aż po sufit. Tym sposobem wykorzystujemy maksimum miejsca. Z kolei układ pętlowy możemy spotkać w sklepach stacji benzynowych, czy w kioskach. Droga, jaką klient musi pokonać od drzwi do lady, jest wyznaczona przez wyposażenie sklepu. Tym sposobem możesz wyeksponować nowości, lub też towar na przecenie.

Ostatnią możliwością jest układ o nieograniczonym przepływie ruchu. Ten najczęściej jest wykorzystywany w większych przestrzeniach sklepowych, na przykład dużych marketów, targów branżowych, czy galerii. Umożliwia on kreatywną aranżację, na przykład pełną stołów ekspozycyjnych, regałów, gablot, czy półek podwieszanych.

Meble na wymiar czy meble modułowe? 

Tutaj odpowiedź również nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim musimy określić nasze potrzeby. Meble na wymiar to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się na małej przestrzeni, którą chcemy wykorzystać co do centymetra. Tym sposobem możemy zyskać meble skrojone na miarę i dopasowane do możliwości obiektu. Pamiętaj jednak, żeby wybrać producenta, który oferuje wysokiej jakości meble i kompleksowe wyposażenie sklepów Wrocław, takiego jak https://www.vonart.com.pl/oferta/wyposazenie-sklepow/. Wtedy możesz mieć pewność, że wyposażenie doskonale wpisze się w zaplanowany układ pomieszczenia. Co ważne, wysokiej jakości meble przetrwają wiele lat użytkowania i to w niezmienionym stanie. 

Popularnym rozwiązaniem są także meble modułowe. Takie rozwiązanie jest dobre na start, kiedy nie chcesz nadwyrężać budżetu. Jednak mogą się nie sprawdzić przy małych i nieforemnych przestrzeniach. W takim przypadku meble na wymiar mogą okazać się koniecznością. Przy wyborze wyposażenia sklepowego warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są meble. W przypadku regałów dobrym rozwiązaniem jest drewno, które jest trwałe i eleganckie. Takie meble świetnie sprawdzą się na przykład w stylowym butiku. Inny materiał dobierzemy natomiast do sklepu spożywczego. W takim przypadku meble powinny być odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przy projektowaniu wyposażenia sklepowego warto skorzystać z pomocy specjalistów. 

Dodaj komentarz