Żywica na podłodze – najważniejsze zalety

Nie ma wątpliwości, że to podłoga jest podstawą każdego mieszkania czy domu. Stanowi bazę i odniesienie do stylu, w jakim zostają wykończone inne części nieruchomości. Nie ma wątpliwości, że podłoga musi być najlepszej jakości, nikt przecież nie ma zamiaru robić generalnego remontu po krótkim czasie użytkowania. Przede wszystkim liczy się więc odporność podłogi na wszelkie czynniki, jakie następują w procesie jej eksploatacji. Okazuje się jednak, że podłoga z powodzeniem może być nie tylko praktyczna, ale i estetyczna, a producenci oferują inwestorom tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj ogromną popularnością cieszy się naturalny parkiet, drewniane panele, płytki ceramiczne, gres, ale również posadzki żywiczne. To właśnie im poświęcimy dalszą część artykułu. To swoista nowość w sektorze podłóg, dlatego warto przedstawić jej najważniejsze właściwości. 

 

Posadzki z żywicy do salonu 

Czy zdajesz sobie sprawę, że jeszcze do niedawna podłogi z żywicy były kładzione jedynie w fabrykach, warsztatach, sklepach o dużej powierzchni, magazynach, halach przemysłowych i wszędzie tam, gdzie podłoże stanowiło element intensywnej eksploatacji? To dlatego, że żywica jest w pełni odporna na ciężar, brud, rysowanie, gniecenie, szorowanie, pękanie. Do tego jest to podłoga antypoślizgowa i niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości.

Obecnie doceniają ją inwestorzy, którzy wybierają posadzki dekoracyjne również do wnętrz mieszkalnych. Posadzki z żywicy można barwić na dowolny kolor, a nawet dodawać do nich mieniące się drobinki kwarcu. Wszystkie właściwości tej podłogi nadają się więc świetnie do warunków mieszkalnych, a taka podłoga może stanowić również dekorację. 

Najczęściej wybierane są podłoża z żywicy w kolorze białym – pięknie komponują się we wnętrzach klasycznych, współczesnych, nowoczesnych, ale też tych glamour czy skandynawskich. Taka podłoga może pięknie błyszczeć albo być matowa. Jeśli zabarwimy ją w kolorze szarym, będzie doskonale imitować beton, sprawdzi się wtedy do mieszkań loftowych i eklektycznych. 

 

Posadzki żywiczne – czy warto?

Oczywiście, że tak. Ich jakość i najlepsze właściwości praktyczne potwierdzają, że podłoga z żywicy jest dzisiaj jedną z najlepszych. Cieszy również fakt, iż jej położenie nie jest drogie, nie kosztuje więcej niż gres czy drewniany parkiet. Bez problemu można poradzić sobie samodzielnie z jej wykonaniem. Liczy się też trwałość, a nie ma wątpliwości, że ta podłoga przetrwa w swojej doskonałości nawet kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz