Czy opłaca się inwestować w działki rolne?

Wybieramy projekty domów z katalogu

Jeżeli już doszedłeś do wniosku, że nie chcesz trzymać swoich oszczędności na koncie, tylko je pomnażać i najbardziej interesuje Cię inwestycja w nieruchomość, spróbuję Ci zaprezentować, dlaczego to inwestycja w działki rolne najbardziej Ci się opłaci.

Przede wszystkim trzeba rozwiać najważniejszą wątpliwość – działka rolna to nie tylko pole obsiane pszenicą, którą będziesz musiał zbierać kombajnem. Kupując działkę rolną, nie staniesz się rolnikiem. Zakup działki rolnej może być inwestycją – za kilka bądź kilkanaście lat sprzedasz ją z dużym zyskiem. Możesz pozostawić ją w spadku swoim dzieciom lub wnukom – kiedyś będzie dużo warta. Możesz także za czas jakiś przekształcić ją w działkę budowlaną i postawić na niej dom, który sprzedasz lub, w którym zamieszkasz. A jeśli jednak masz w sobie żyłkę rolnika, możesz obsiać pole i czerpać z niego regularne zyski.

Zakup działki rolnej jest sposobem inwestycji, który daje stuprocentową pewność dochodu. Od czasów II wojny światowej cena ziemi nie spadła gwałtownie. Bywały momenty stagnacji, jednak nigdy koszt zakupu nie przewyższałby kosztu ewentualnej sprzedaży. Warto kupić ziemię, a nie działkę budowlaną, ponieważ ta pierwsza jest znacznie tańsza i obłożona niższymi podatkami. Działki rolne jako jedyne wśród nieruchomości świetnie radzą sobie ze spowolnieniem gospodarczym. Jednym słowem na pewno nie stracisz na zakupie działki rolnej.

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się o bezpieczeństwo inwestycji, niepotrzebnie się trapisz. Inwestycja w ziemię to najmniej kłopotliwa i jednocześnie najbardziej dochodowa forma inwestowania pieniędzy. Ziemi nie można ukraść, zniszczyć, jest odporna na inflację, zawirowania polityczne i gospodarcze. Nie musisz się nią opiekować, nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów finansowych. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że to teraz właśnie jest najlepszy czas na zakup działek rolnych. Od 2016 roku nie będą funkcjonowały żadne przeszkody w nabywaniu polskich gruntów przez obcokrajowców. Zagraniczny kapitał będzie kusił właścicieli ziemi, którzy będą woleli sprzedać ją drożej cudzoziemcowi niż Polakowi. Ziemia tańsza już nie będzie, co pokazuje historia, a może znacząco zdrożeć.

Warto, abyś zapoznał się z szacunkowymi danymi. Specjaliści z branży prognozują, że w ciągu najbliższych 15-20 lat ceny gruntów w niektórych lokalizacjach mogą wzrosnąć nawet o 1000%. Ceny gruntów z każdym rokiem zbliżają się do cen obowiązujących w innych krajach Unii Europejskiej. Jeżeli chcesz zainwestować w ziemię, nie będzie lepszej okazji niż teraz. Pamiętaj też, że działki rolne w przeciwieństwie do nieruchomości, podlegają podziałom. Kupując większy grunt, za kilka lat możesz go podzielić na mniejsze części i sprzedać z zyskiem. Poza tym ziemia to wspaniała inwestycja dla Twoich dzieci i wnuków. Buduje się coraz więcej domów i apartamentowców, a mimo to wciąż są problemy z mieszkaniami, nieustannie ich brakuje. Gruntów na ziemi nie przybywa, a populacja wciąż rośnie. Grunty kupione teraz po okazyjnej cenie za kilkanaście lat mogą być wybawieniem dla Twoich dzieci. Będą mogły podzielić działki i wybudować na nich własne domy lub sprzedać z bardzo dużym zyskiem.

Jeżeli tylko dysponujesz oszczędnościami lub posiadasz zdolność kredytową, koniecznie wykorzystaj to i zainwestuj w działki rolne. Nic nie tracisz na takiej inwestycji, a zyski zaskoczą nawet Ciebie.

Dodaj komentarz