Domy modułowe – ten kto o nich słyszał wie, że są to coraz popularniejsze konstrukcje, które powstają z połączenia kilku, a nawet kilkunastu gotowych, dużych elementów. Komponenty wykorzystywane w tym stylu budownictwa wytwarzane są w specjalnej fabryce. Złożenie wszystkich części w całość odbywa się dopiero na miejscu budowy. Takie architektoniczne rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, ponieważ takie całoroczne domy powstają znacznie szybciej.
Domy modułowe – najpierw Skandynawia, dziś również i My!
Domy modułowe w Polsce zyskują coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego skoro styl takiego budownictwa pozwala na bardzo szybkie postawienie domu. Budownictwo to cieszy się największym zainteresowaniem w krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych, a także na zachodzie Europy. Możliwości jakie daje to nowoczesne budownictwo sprawiło, że domy przestały nam się kojarzyć z nieskończenie długim procesem budowy. Wystarczy kilka tygodni, aby surowy i nowoczesny budynek został ukończony.
Dlaczego takie budownictwo cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem? Ponieważ jest to obecnie najkrótszy sposób na wybudowanie własnego domu. Budowa domów modułowych nie wymaga od nas zatrudnienia inspektora nadzoru. Jeżeli zaś chodzi o problemy z warunkami atmosferycznymi, to i na tym polu modułowe domy przewyższają tradycyjne budownictwo. Taki budynek może zostać postawiony bez względu na panujące warunki atmosferyczne.
Modułowe budynki to nie tylko przestrzeń mieszkaniowa
Nowoczesne budownictwo, do którego zaliczamy właśnie domy modułowe pozwala na budowanie nie tylko domów dla rodzin. W Polsce takie rozwiązanie architektoniczne możemy spotkać znacznie częściej, jako budynki przeznaczone do użytku publicznego. Z wykorzystaniem tej metody budowane są najczęściej: przedszkola, szpitale oraz laboratoria. Oprócz tego taki styl spotykany jest również w przypadku obiektów małej gastronomii bądź niewielkich pawilonów, czy magazynów.
Czy budowa domów modułowych rzeczywiście się opłaca?
Budowa domów modułowych ma wiele zalet – nie oznacza to jednak, że taki styl budownictwa nie posiada wad. Decydując się na wybudowanie domu modułowego trzeba liczyć się z tym, że zazwyczaj musimy zapłacić za całość wybudowania budynku przed jego ukończeniem. Oprócz tego domy modułowe to budownictwo opierające się na powtarzających się schematach. Jeśli więc zależy nam na rozmaitych szaleństwach architektonicznych, to niestety domy modułowe się tu nie sprawdzą.
Dla kogo zatem takie budownictwo będzie najlepsze? – Dla osób niecierpliwych, którym zależy na szybkim postawieniu domu, do którego będą mogli wprowadzić się nawet po kilku miesiącach. Domy modułowe, których przykładowe projekty znajdziesz na: https://loftowedomy.pl/, charakteryzują się ekologią (względem wykorzystanych tworzyw) i prostym designem. Dodatkową zaletą takich budynków jest również ich mobilność, która pozwala na wielokrotny demontaż i zmianę lokalizacji obiektu. Jest to zwłaszcza przydatne w przypadku posiadania niewielkiego pawilonu lub punktu magazynowego dla Twojego biznesu.