Kolory i odcienie – jak nazywać barwy ścian

Nazewnictwo poszczególnych odcieni sprawia, że nie wiemy czasem tak naprawdę czego się spodziewać. Wszystko to przez setkinazw. Opcja nabycia gotowej farby lub wybranie indywidualnego odcienia staje się przytłaczająca. Kolory ścian, w rozumieniu specjalistów od nazw, zyskują prestiżu jeśli pomalujemy je farbą o nazwie diamentowy pył albo platynowy błysk. Bez wątpienia zawiłe nazwy sugerują nam gamę kolorystyczną, która nas interesuje. Nawet samo zapoznanie się z setkami nazw sprawia, iż mamy swoich faworytów. Wszystko dzięki naszej fantazji.

Najpopularniejsze są jednak farby z grupy pór roku. To sezony w mgnieniu oka kwalifikują je do gamy kolorystycznej. Pomimo, że w każdej grupie spotykamy kilkanaście gotowych produktów, wiemy na co możemy liczyć. Prze to zastosowanie spotykamy czteryklasyczne grupy.

Zima to barwy lodu, śniegu czy przejrzystego nieba w mroźną noc. Kolory ścian jakie możemy uzyskać przez kupienie jakiejkolwiek farby z tej kolekcji to wszelkie opcje bieli, klasyczna czy przełamana, nie ma to znaczenia, na pewno są to odcienie zimne. W tej gamie kolorystycznej spotykamy również odcienie niebieskiego. Zarówno jasne, ale także ciemne granaty.

Kolekcje wiosenne to szczególnie zielenie. Wiosną wszystko się budzi, tak i kolory z tej palety mają nas pobudzać, a właśnie takie oddziaływanie ma zieleń. Bez różnicy będzie to barwa świeżej trawy, czy może pierwszych liści bądź głęboka zieleń – działanie jest takie samo, a nazwa dopasowana do farby spowoduje, że oczyma wyobraźni pojawi się zielony groszek bądź delikatna mięta.

Kolory ścian w palecie letniej to wszelkie ciepłe odcienie lata. Takie kojarzące się z piaskiem, upałem, bądź ogrodem pełnym kwiatów. W tych kolekcjach spotkamy się z nazwami tropikalnych owoców i bajecznych miejsc.

Odcienie jesieni doskonale nadają się na kolory ścian w każdym lokalu. Dzięki szerokiej gamie kolorystyczną spotkamy tam kilkadziesiąt różnorodnych barw, których wspólnym mianownikiem jest ciepło i stonowanie. Jednak znajdziemy tam zgaszoną biel, całą paletę brązów i beżów, ale także barwy spadających liści czy dojrzałych owoców.

Powyższe cztery kategorie kolorystyczne to najczęstsza grupa kolorów wybieranych przez klientów. Oczywiście są to dziesiątki barw, jednak znajdziemy również inne, wzorowane podróżami, przyprawami bądź kamieniami szlachetnymi.

Dodaj komentarz