Pianka poliuretanowa czyli nowa era termoizolacji

Pianka poliuretanowa czyli nowa era termoizolacji

Poza bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi pianki poliuretanowe posiadają bardzo dobre właściwości wygłuszające. Ich bardzo dobra przyczepność do podłoża stanowi kolejną zaletę. Usztywnia dodatkowo konstrukcje. Czas nanoszenia izolacji na przegrody zewnętrzna wynosi do paru minut na 1mb przegrody w standardowym budownictwie mieszkalnym. Umożliwia to bardzo szybkie i trwałe wykonanie przegród i minimalizacje kosztów poniesionej robocizny. Do tego typu izolacji polecamy pianki otwartokomorowe Izopianol 03/10N oraz Izopianol 03/10N/S. Pianki są produktami palnymi w klasie B3.

Pewnego rodazju nowościa jest pianka Izopianol 03/10N/S gdyż jest to pianka poliuretanowa ze zdolnością do samogaśnięcia. Jak do tej pory jest to jedyny produkt tego typu na rynku. 

Mury są wykonane z profili stalowych i pokryty jednostronnie płytami gipsowo kartonowymi. Na tak przygotowaną powierzchnię pomiędzy profile wtryskuje się izolacje z pianki pur. Pianka posiada bardzo dobre właściwości penetrujące w związku z czym wypełnia najmniejszą nawet szczelinę. Jej duża sztywność powoduje dodatkowe zwiększenie sztywności i trwałości muru. Do wykonania tego typu izolacji stosujemy IZOPIANOL 03/10 N lub IZOPIANOL 03/10 N/S.

Pianka a wełna mineralna.

Izolacje termiczne i akustyczne wykonuje się również z wełny mineralnej. Jest ona umieszczana wewnątrz ściany zbudowanej z plyr gipsowo kartonowych. Posiada jednak pewną wadę ponieważ nie wypełnia w pełni przegrody i pozostawia pustkę powietrzną, przez którą bez problemu moga przenosić się hałasy. Kolejną wadą wełny mineralnej jest to, iż w czasie eksploatacji ulega ona powolnemu rozpadowi powodując pylenie. Pył ten jest szkodliwy dla zdrowia, ponadto może powodować różnego rodzaju uczulenia u ludzi wrażliwych i alergików. wad tych nie posiada pianka poliuretanowa, gdyż ze względu na swoją zwartą strukturę nie powoduje pylenia w żandej postaci.

 

Pianka a styropian.

Styropian o ile nadaje się do izolacji termicznej jest bardzo słabym izolatorem akustycznym. Powoduje to że dżwięki tylko nieznacznie osłabione przedostają się na drugą stronę izolacji. Ponadto tak jak w przypadku ścian zewnętrznych uniemożliwia dufuzję pary wodnej pomiędzy pomieszczeniami, wywołując w ten sposób podniesienie wilgotności i w efekcie możliwość powstania grzybów i pleśni. 

Dodaj komentarz