Wanna czy pryszcznic – co lepsze w małej łazience ?

Wanna czy pryszcznic – co lepsze w małej łazience ?

Mała łazienka, z racji niewielkich gabarytów, wymaga szczególnego przemyślenia przy planowaniu jej. Warto wiedzieć, jak urządzić małą łazienkę z wanną czy z prysznicem, by czuć się w niej dobrze. Najlepiej działania organizacyjne podejmować przed rozpoczęciem remontu, by pewne rzeczy nie stanowiły zaskoczenia. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić małą łazienkę z prysznicem, tak aby była ona dla ciebie źródłem relaksu, a nie zmartwień.

Jak urządzić małą łazienkę z wanną?

Większość z nas stara się ograniczać czas spędzany w łazience, przez co w ciągu dnia jesteśmy tam nie dłużej, niż godzinę czy dwie dziennie. Wbrew pozorom, choć jej rola często jest spychana na dalszy plan, to jednak warto zadbać o to, by była ona funkcjonalna i estetyczna. Szczególnym utrudnieniem przy aranżacji łazienki może być jej wielkość — i to szczególnie wtedy, gdy jest ona mała. Przy aranżowaniu dużej przestrzeni jesteśmy sobie w stanie pozwolić na pewne błędy, które nie wpłyną negatywnie na komfort funkcjonowania w danej łazience. Natomiast mała łazienka wymaga dobrego planu, gdyż w przeciwnym razie mogłaby ona okazać się niefunkcjonalna.

Przede wszystkim warto zapamiętać, by w małej łazience postawić na wielofunkcyjne rozwiązania. Na przykład takim rozwiązaniem jest umywalka łączona z szafką — taka konfiguracja będzie zajmować podobną ilość przestrzeni, co sama szafka, a dodatkowo udało nam się wzbogacić łazienkę o ważną funkcjonalność. 

Wbrew pozorom nie jest tak, że mała łazienka wymaga zamontowania prysznica. Wanna w małej łazience również świetnie się sprawdzi. Bardzo możliwe, że z wanny wolnostojącej będzie trzeba zrezygnować, jednak zwykła wanna prostokątna powinna doskonale wpasować się w naszą małą łazienkę. Dostępność rozmiarów wanien jest bardzo duża — problem z wyposażeniem łazienki w wannę będzie miało tylko szczególnie niestandardowe wnętrze. Warto rozważyć zastosowanie wanny narożnej — zwykłej lub asymetrycznej, opcjonalnie można zdecydować się na zamontowanie wanny i prysznica jako jednego rozwiązania.

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem?

Prysznic świetnie dopasuje się nawet do małego pomieszczenia. Różnorodność pryszniców jest wysoka — można je dopasować adekwatnie do tego, jak mają otwierać się jej drzwi, jaki ma mieć kształt, jakie powinny być jej wymiary. Coraz częściej stosuje się prysznice bez brodzika, tzw. walk-in, dzięki którym można podłączyć prysznic bez konieczności optycznego pomniejszania przestrzeni. Warto postawić na kabinę prysznicową, która ma przezroczyste drzwi — dzięki temu łazienka będzie wyglądać na większą. 

Wnętrze takiej łazienki można łatwo rozpogodzić i dodać mu wdzięku. Warto jest rozważyć umieszczenie rośliny doniczkowej w łazience — dzięki temu łazienka będzie wyglądać dużo lepiej. Dodatkowo idealną sytuacją byłoby, gdyby taka łazienka miała dostęp do naturalnego światła — wtedy kąpiel za dnia nie będzie wymagać uruchamiania żarówek, co też pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie. Zadbaj o to, by przechowywać na wierzchu możliwie małą ilość rzeczy — w przeciwnym razie w łazience po krótkim czasie pojawi się bałagań.

Dodaj komentarz