Wywóz gruzu, czyli bezpieczny finisz budowy

Wywóz gruzu, czyli bezpieczny finisz budowy

Planując budowę, myślimy o odpowiednich materiałach i solidnych firmach, które zadbają o ich terminowe dostawy. Zatrudniamy najlepszych architektów i fachowców, a potem nadzorujemy całe przedsięwzięcie. Często zapominamy jednak o tym, że proces nie zakończy się w momencie, gdy budowlańcy opuszczą teren budowy. To na nas spoczywa odpowiedzialność pozbycia się z niego wszelkich pozostałości, takich jak gruz. Pomocne będą wówczas firmy, których specjalizacją jest wywóz gruzu wgg.com.pl.

Wywóz gruzu krok po kroku

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest znalezienie rzetelnej firmy, która spełni nasze wymagania. Mogłoby się wydawać, że wywóz gruzu nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem. Aby cały proces odbył się szybko i sprawnie, potrzeba jednak wiedzy, odpowiedniego sprzętu, a czasami także pozwoleń.

Pozwolenie na wywóz gruzu

Pozwolenie dotyczy zajęcia przez kontener na odpady pasa ruchu, jeśli dany teren – część drogi – należy do miasta lub gminy. Wówczas jesteśmy zobowiązani do uzyskania dokumentu w regionalnym zarządzie dróg. W jego oficjalnym serwisie internetowym bez trudu powinniśmy znaleźć informacje o wszystkich ulicach, które mieszczą się w zestawieniu miejskich dróg. Dzięki niemu dowiemy się także, jak postępować, aby uzyskać zezwolenie.

Wybór odpowiedniej firmy

Wywóz gruzu to jeden z ostatnich elementów budowy, dlatego nie powinien przysparzać ci dodatkowego stresu. Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, której pracownicy poinformują cię o wszelkich kosztach, ewentualnych trudnościach i niezbędnych dokumentach. Jeśli wywóz gruzu dotyczy terenu Gdyni lub jej okolic, dobrym wyborem będzie WGG. Firma oferuje nie tylko wywóz gruzu, ale także śmieci, styropianu i innych odpadów. Realizuje ona swoje usługi na terenie całego Trójmiasta, co z pewnością pomoże przedsiębiorcom, którzy lokują swoje inwestycje w kilku miejscowościach. Z przedstawicielem WGG możesz skontaktować się telefonicznie, internetowo – za pomocą dostępnego na stronie formularza – lub osobiście, w siedzibie firmy przy ul. Mściwoja 4 w Gdyni.

Dokąd trafiają odpady i gruz?

Powstaje jeszcze pytanie, dokąd można skierować gruz i inne odpady budowlane, aby nie ponosić dodatkowych kosztów. Najlepszym wyborem będzie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Czasami na terenie jednego miasta znajduje się ich kilka. Ich działalność jest w pełni legalna, a rodzajów przyjmowanych odpadów jest wiele. Należy jednak pamiętać o ich odpowiednim posegregowaniu oraz złożeniu oświadczenia w PSZOK.

Stosując się do powyższych wskazówek, sprawisz, że budowa zakończy się szybciej, niż się rozpoczęła, a jej teren pozostanie czysty.

Dodaj komentarz