Automaty vendingowe – sposób na biznes

Automaty vendingowe – sposób na biznes

Praktycznie każdy z nas wie, już co to są automaty vendingowe. Japończycy zmieszczą w nich co tylko się da od zupek chińskich przez ciastka, aż do żelków. Często takie urządzenia możesz spotkać w biurze, sklepów i galerii handlowych. W tym artykule dowiesz się co to jest maszyna vendingowa oraz ile można na niej zarobić?

Automat z żywnością

Jest to klucz do ułatwienia życia dużej liczbie osób, które nie mieli czasu na przygotowanie sobie wcześniej jedzenia. Jednak w takich automatach często znajdziemy rzeczy, które są mało zdrowe dlatego osoba chcąca otworzyć biznes związany z automatami vendingowymi powinna wziąć pod uwagę zdrowe, wegetariańskie posiłki oraz przekąski. Dodatkowo warto dodać, że w środku takich maszyn może się znajdować więcej rzeczy niż tylko jedzenie i picie.

Od czego rozpocząć przygodę z automatami vendingowymi?

Przed rozpoczęciem biznesu z automatami zapoznaj się z prawem, gdyż istnieją pewne regulacje, które zabraniają montowania maszyn np. w niektórych szkołach podstawowych. Natomiast przepis ten nie obowiązuje już w galerii, czy na uczelniach. Ten sposób zarobku nie jest nowy. Na rynku możesz spotkać wiele firm, które chętnie wynajmą komuś automat z określoną przez niego zawartością. Przed jego postawieniem znajdź więc lokalizację, w której w przeciągu dnia przebywa dużo osób. Niestety za powierzchnię na, której znajduje się maszyna vendingowa przyjdzie Ci zapłacić i to nie mało. Nawet do kilku tysięcy złotych za czynsz. Do tego należy wliczyć koszt zakupu sprzętu, który wyniesie Cię od 2 do 5 tys. zł.

Zarobki właścicieli automatów vendingowych

W przypadku automatu do kawy, jeśli chcesz na nim zarobić to w przeciągu jednego dnia ludzie muszą zakupić minimum 30 kubków kawy. To właśnie na automatach z gorącymi napojami obecnie możesz zarobić najwięcej. Najłatwiejszy jest także sposób uzupełniania zapasów, gdyż sproszkowane napoje możesz trzymać w domu. Problem może jednak powstać w przypadku, gdy mamy do czynienia z większą ilością produktów. Będziesz musiał wtedy pomyśleć o małym schowku, magazynie. Najtrudniejsza sytuacja występuje w przypadku świeżych produktów, które przez ich termin przydatności nie można przechowywać i trzeba je robić na bieżąco.

Koszty, z którymi musisz się liczyć:

  • Zakup maszyny – od kilku do kilku tysięcy w momencie zakupu. Natomiast w przypadku wynajmu od 200 do 600 zł,
  • Czynsz za miejsce, w którym znajduje się Twój automat Prąd (w przypadku przekąsek agregat chłodniczy),
  • Zapas kawy, herbaty, czekolady i ewentualnie do tego woda,
  • Zapas przekąsek oraz słodyczy, gdyż inne produkty muszą być przygotowywane przez Ciebie lub daną restaurację firmę na bieżąco.

Dodaj komentarz