Estetyczne i funkcjonalne szafy metalowe

Estetyczne i funkcjonalne szafy metalowe

Szafy metalowe do wyposażenia biur

Pracownicy administracyjni firm mają potrzebę przechowywania ogromnej ilości dokumentów i elektronicznych nośników danych. Niektóre z nich wymagają szczególnej ochrony ze względu na poufność zawartych w nich informacji. Najlepsze do tego celu są szafy metalowe. Materiał, z którego są wykonane jest trwały, ognioodporny i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na dostosowanie szaf do różnych potrzeb. Można wybrać ilość półek i ustawić ich wysokość w zależności od rozmiarów przechowywanych przedmiotów – teczek kartonowych, segregatorów, pudełek.

Dla pracowni architektonicznych, geodezyjnych lub kartograficznych odpowiednie są szafy z szufladami o dużych wymiarach, w których można umieścić projekty budowlane, mapy, czy plany. Firmy informatyczne wykorzystają mobilne szafki na laptopy. Na potrzeby księgowych i kasjerów produkowane są szafy metalowe ze szczególnym zabezpieczeniem. Takie sejfy, czy kasy pancerne mają solidne zamki kluczowe albo zabezpieczenia szyfrowe – mechaniczne lub elektroniczne.

Szafy na dokumenty poufne

Przychodnie lekarskie, pracownie diagnostyczne, szpitale i różne inne placówki służby zdrowia mają obowiązek zachowania tajemnicy wyników badań, diagnoz i przebiegu terapii pacjentów. Metalowe szafy kartotekowe zabezpieczane są standardowymi zamkami i dodatkowo systemem blokad uniemożliwiających dostęp osobom niepowołanym.

Równie dobrze chronione są dokumenty w kancelariach adwokackich i biurach notarialnych, gromadzone w metalowych szafach.

Takie meble mogą też być na wyposażeniu placówek naukowo – badawczych i urzędów patentowych. Praktycznie każda instytucja powinna zaopatrzyć się w solidne szafy metalowe, ze względu na obowiązek ochrony danych osobowych RODO.

Zabezpieczenie wartościowych lub niebezpiecznych przedmiotów 

Najcenniejsze eksponaty znajdujące się w magazynach muzeów nie padną łupem złodziei dzieł sztuki, jeśli będą przechowywane w metalowych sejfach uniemożliwiających ich otwarcie nawet przez najbardziej wprawnego włamywacza.

Zakłady złotnicze i jubilerskie mają też solidne szafy do trzymania w nich drogich kruszców, kamieni szlachetnych i biżuterii.

Firma produkująca meble metalowe uwzględniła również potrzeby rusznikarzy i myśliwych oraz jednostek wojskowych, oferując im szafki na broń, proch i naboje. Dzięki temu mają oni gwarancję, że pistolety, wiatrówki, sztucery, czy inne rodzaje broni palnej nie dostaną się w ręce osób nie posiadających uprawnień do ich używania.

Laboratoria chemiczne, firmy farmaceutyczne i apteki powinny również przechowywać w metalowych szafach niebezpieczne odczynniki, substancje toksyczne i leki – szczególnie produkowane na bazie narkotyków.

Umeblowanie zaplecza

Każda instytucja zatrudniająca dużą liczbę pracowników, a także pływalnie i kluby sportowe potrzebują sporej ilości szaf na garderobę personelu, lub zawodników. Zakłady produkcyjne instalują  metalowe szafki ubraniowe dla osób z załogi, aby mogły one tam przechowywać swoją prywatną garderobę, po przebraniu się w odzież roboczą.

W aquaparkach, siłowniach, czy klubach fitness takie szafki służą do schowania codziennych ubrań, po nałożeniu kostiumów do pływania lub ćwiczeń. Każda szafka zamykana jest na kluczyk albo kartę magnetyczną, dzięki czemu prywatna garderoba i inne pozostawione w nich rzeczy są zabezpieczone na czas pracy lub zajęć rekreacyjnych.

Funkcjonalność i estetyka

Szafy metalowe są coraz bardziej popularne dzięki ich solidności, estetyce i możliwości wykorzystania do rozmaitych potrzeb użytkowników. Ponieważ są trwałe, nie podatne na zewnętrzne uszkodzenia, i łatwe do utrzymywania w czystości, nawet przez wiele lat zachowują swój pierwotny wygląd. Są one też atrakcyjne ze względu na podwójną funkcję – przechowywania i jednocześnie chronienia ich zawartości przed wilgocią, ogniem i kradzieżą.

Więcej na temat wszelkich szaf metalowych znajdziesz na https://www.wyposazeniegaudia.pl/

Dodaj komentarz