Szklane ściany działowe: jak podzielić przestrzeń w biurze?

Mieszkanie na wynajem – chwilowa moda czy stabilna inwestycja?

To, jak urządzona jest przestrzeń biurowa, ma bardzo duży wpływ na atmosferę pracy. Środowisko pracy może motywować i zapewniać pracownikom optymalne warunki, lub wręcz odwrotnie. Obecnie bardzo popularne są przestrzenie coworkingowe, czyli miejsca, w których pracownicy nie są oddzieleni od szefostwa grubą ścianą. Nierzadko umieszcza się także strefy relaksu i komfortowe sale konferencyjne. A wszystkie te przestrzenie wydzielone są za pomocą szklanych ścian działowych. Zapewniają one prywatność, ale jednocześnie tworzą atmosferę integracji. Jak podzielić przestrzeń w biurze? Zobacz, dlaczego warto postawić na szklane ściany działowe. 

Jakie są rodzaje szklanych ścian działowych? 

Wybór szklanej ściany działowej do biura nie jest taki sam, jak na przykład do mieszkania. W biurze panują inne zasady dotyczące bezpieczeństwa, i jako pracodawcy odpowiadamy za zdrowie swoich pracowników. Dlatego bardzo ważny jest rodzaj tworzywa, z jakiego wykonane są szklane ściany działowe. Na co zwrócić uwagę? Szkło przede wszystkim nie powinno być cieńsze niż 8 mm, czyli bardzo ważna jest odpowiednia grubość szklanej ściany. 

Po drugie, niezwykle istotna jest konstrukcja – szklane szyby podczas stłuczenia nie mogą rozpaść się na kawałki. Byłoby to bardzo niebezpieczne. Konstrukcja powinna zabezpieczać szklane ściany działowe tak, by podczas ewentualnego wybicia nie stanowiły zagrożenia. Aczkolwiek warto wspomnieć, że zbicie takiej szyby nie jest łatwe, gdyż szkło jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Trzecim elementem jest przepuszczalność światła. W zależności od potrzeb możemy postawić na całkowicie transparentne rozwiązania, ale także lekko matowe, czy mleczne, które subtelnie wydzielają prywatną przestrzeń w biurze. 

Dlaczego warto postawić na ściany działowe szklane do biura? 

Szklane ściany działowe od  https://icon-concept.pl/portfolio_cat/scianki-dzialowe-szklane-sciany/ do biura mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli nam na podzielenie przestrzeni biurowej, bez tworzenia zamkniętych i ciasnych boksów. Dziś w ramach dbania o pracownika bardzo ważne jest zapewnienie komfortowych warunków pracy, które motywują do działania. Aranżacja pomieszczenia bierze się w tym bardzo duży udział. Zabudowy szklane są praktyczne, bezpieczne i estetyczne. Dzięki temu, że ściany działowe wykonane ze szkła przepuszczają światło, przestrzeń staje się optycznie dużo większa i nie daje poczucia klaustrofobii. 

Tak zaaranżowane biuro jest znacznie przyjemniejsze dla pracowników. Przestrzeń jest jaśniejsza, ale jednocześnie uporządkowana i zapewnia odpowiednią ilość prywatności. Co ważne, ściany działowe ze szkła przygotowywane są pod zamówienie. Możemy więc dostosować ich kształt oraz wymiary pod indywidualne zapotrzebowania. 

Jakie zalety mają szklane ściany działowe? 

Jak już wiemy, ściany działowe ze szkła pełnią w biurze bardzo ważną rolę. Jednak nie tylko wpływają na estetykę pomieszczenia, ale także jego funkcjonalność. Ściany działowe wykonane ze szkła wyciszają wydzieloną przestrzeń. Dzięki temu możemy z ich pomocą stworzyć w środku biura salę konferencyjną, czy przestrzeń, dla managera projektu. 

Dodaj komentarz