Jak przygotować się do zakupu mieszkania?

Jak przygotować się do zakupu mieszkania?

Zakup mieszkania to bardzo duże przedsięwzięcie dla rodziny. Po pierwsze wiąże się to ze zmianą postrzegania życia oraz obowiązkami wynikającymi z utrzymania nieruchomości.

Po drugie jest to jednorazowo- przy kredycie hipotecznym, znaczne lub prawie całkowite uszczuplenie portfela rodziny. Aby to wszystko pogodzić i przy tym nie osiwieć potrzebne będą: plan oraz systematyka. 

Planowanie

Osoba będąca w przededniu zakupu nieruchomości musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jednym z nich jest to na jakim etapie życia teraz jest, czy potrzebne będą trzy czy tylko dwa pokoje. Rodziny bezdzietne najczęściej wybierają dwa pokoje z opcją 2/3 jako przyszłościową dla potomstwa.

Natomiast rodzice z dzieckiem lub dziećmi są zwolennikami trzech pokoi. Zakup powierzchni to jedno a aranżacja wnętrza, ustawienie wszystkich sprzętów oraz mebli to drugie.

Wbrew pozorom pierwsze ustawienie jest najważniejsze, bo do niego będą przyłączane wszystkie media. Świetnym rozwiązaniem jest korzystanie z opcji wykończenia “pod klucz”. W takim wypadku wybierany zostaje i zatwierdzony projekt przez obydwie strony- właściciela mieszkania i wykonawcy, dzięki któremu krok po kroku realizowane są kolejne elementy wystroju wnętrza.

Należy jednak zaznaczyć, że takie wygodne i komfortowe rozwiązanie odpowiednio kosztuje z czym właściciele mieszkań powinni się liczyć. Od niedawna trend wykończeniowy polega na minimalizmie modernistycznym, czyli funkcjonalności połączonej z nowoczesnością.

Systematyka

Przyjęło się, że remont najczęściej trwa do trzech miesięcy. Jest to niezbędny czas na zrobienie podłogi, okablowania oraz przyłączenie armatury. W pierwszej kolejności działania przenoszą się do łazienki i to ona jest numerem jeden.

Później kuchnia – blat, krzesła, zlewozmywak, lodówka, kuchenka, zmywarka. W nowym budownictwie raczej rezygnuje się z gazu, toteż używane są kuchenki indukcyjne oraz piekarniki elektryczne. Kolejno dochodzą kanapy, sofy, meble. W dalszej kolejności organizowane są pokoje i sprzęty RTV/AGD. 

Wprowadzenie

Ostatecznym etapem jest zadomowienie się w nowej przestrzeni. i organizowaniu miejsca pod własne dyktando. Każdy człowiek posiada inną estetykę i sposób bycia, toteż indywidualnie rozwiązywane zostają sprawy detali. Jedni w pierwszej kolejności potrzebują telewizora, inni nie mogą żyć bez Internetu.

Co jest w tym wszystkim najważniejsze? To, aby taka osoba lub rodzina czuła się we własnym domu dobrze i komfortowo. Nowy etap w życiu po zakupie domu lub mieszkania to sytuacja, gdzie trzeba się mocno napracować w organizacji po mocno okrojonych środkach finansowych.

2 Comments

Dodaj komentarz