Kurs na wózki widłowe – jakie są wymagania? 

Zanim wybudujesz, czyli na co zwrócić uwagę, kupując działkę pod budowę domu?

Rynek pracy stale się zmienia, a zapotrzebowanie na pracowników jest dynamiczne. Jednak są profesje, które cieszą się nieprzerwanym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych specjalistów. Do takiej właśnie profesji należy zawód operatora wózka widłowego. Wykwalifikowani pracownicy fizyczni z odpowiednimi uprawnieniami są niezmiennie poszukiwani. Jeśli więc chcesz zapewnić sobie płynność zatrudnienia przez cały okres swojej aktywności zawodowej, to warto zadbać o dodatkowe kompetencje. Jakie są wymagania przy kursie na wózki widłowe? Zobacz, kto może zostać operatorem wózka widłowego.

Kto może zostać operatorem wózka widłowego? 

Kursem na wózki widłowe http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-gdansk/ tak naprawdę może zainteresować się każda osoba. Żeby zostać operatorem, nie trzeba spełniać wiele wymogów. Głównym ograniczeniem jest wiek oraz stan zdrowia fizycznego. Żeby móc zostać operatorem wózka widłowego, musisz mieć ukończony 18 rok życia oraz posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe. Ponadto będą czekać Cię badania kontrolne, w których trakcie lekarz stwierdzi, czy nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Co może stanąć na przeszkodzie? Na liście przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego znajduje się nadciśnienie, epilepsja, znaczne problemy ze wzrokiem oraz zaburzenia na tle psychicznym. Jeśli jednak lekarz orzeknie, że nie ma przeciwwskazań, to śmiało możesz przystąpić do kursu, a następnie do egzaminu na wózki widłowe. 

Jak zostać operatorem wózka widłowego? Kursy na wózki widłowe

Proces uzyskiwania uprawnień podzielony jest na dwa etapy. W pierwszej kolejności musisz odbyć kurs szkoleniowy na wózki widłowe, a następnie zdać egzamin. Kurs na wózki widłowe składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich zapoznasz się z konstrukcją maszyny oraz zasadami jej konserwacji. Bardzo ważne jest także szkolenie z zakresu BHP i zasad bezpiecznej pracy. Pytania z części teoretycznej pojawiają się na egzaminie. Jest więc to część, której nie możesz pominąć. Co więcej, warto się do niej rzetelnie przygotować, ponieważ wiedza teoretyczna jest sprawdzana dosyć szczegółowo. Wpływa ona także na umiejętność bezpiecznej pracy z wózkiem widłowym. 

Część praktyczna kursu poświęcona jest natomiast nauce płynnej i bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym, zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Dzięki temu nauczysz się, jak sterować wózkiem w nawet niewielkich pomieszczeniach. Z tych umiejętności również będziesz później egzaminowany. Zdanie egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. 

Dodaj komentarz