Mieć piękne rzęsy

Mieć piękne rzęsy

Plebejskie powiedzenie mówi, iż niekiedy wystarczy jedno spojrzenie kobiety po to, ażeby się zakochać bez pamięci. Długo nie należy poszukiwać, żeby odnaleźć ludzi potwierdzających tę tezę. Jedno urocze zerknięcie, jakie podkrada się na ulicy ładnej kobiecie, a już mały włos dzieli mężczyzn od palpitacji serca i ciepłego zapału w żołądku. Kobiety mają piękne zerknięcia, należy to wyraźnie stwierdzić. Wielu poetów i pisarzy na przestrzeni wszystkich wieków z rozległym zatrudnieniem i fascynacją pisało o kobiecym zajrzeniu i wzruszającej burzy, którą ono wywołało. Niewieści wzrok weryfikowali także uchwycić artyści tacy jak malarze czy fotografowie. Jedno jest wierne, żeńskie spojrzenie po dzisiaj dzień jest przedmiotem fascynacji, pobudza niepokój i intryguje – to w nim zamknięta jest całą gama emocji i uczuć, a ten kto dopadnie się w pułapkę zerknięcia tak bez trudu się z niej nie wydobędzie. Kobiety imponująco wiedzą, iż ich zerknięcie jest wabikiem na mężczyzn, również oznaką ich ekscytacji oraz niedoskonałości i trzeba zaaprobować, że zdumiewająco umieją korzystać ze swoich „spojrzeń”.

Co tak właściwie wpływa na to, że ludzie zakochują się od początkowego wejrzenia w oczach innych? Panowie rozumują, że kobiece spojrzenie jest całkowicie inne niż męskie i jest co z całą pewnością prawdą. Damy patrzą inaczej, czulej z większymi emocjami. Człowieczy narząd wzroku skonstruowany jest przede wszystkim z oka, które stanowi jego zasadniczą osnowę. To oczywiście oko zezwala widzieć i jest odpowiedzialne za to, iż ludzie spostrzegają barwy, kolory, natężenie światła i obrysy. Ponadto oka właściwego na narząd wzorku składa się także spojówka, rzęsy, powieki, gruczoły łzowe (kanaliki oraz woreczki łzowe), brwi oraz mięśnie oka. Wszelki z tych organów bez zarzutu koryguje całokształt organu wzorku. Powieki ochraniają nasz organ wzrokowy przed urazami bezwolnymi, korygują ilość światła, jaka dopływa do naszego oka oraz rozprowadzają „smarowanie” po nawierzchni oka, bo organ ten wiecznie musi być wilgotny.

Spojówka to po prostu błonka, jakim pokryte jest oko – jej zadaniem jest wyśmienite nawilżanie oka. Gruczoł łzowy z kolei pilny jest jak też nazwa wskazuje za produkcję łez. Brwi ochraniają nasze oko przed tym, aby nie dostał się do niego pot albo inne substancje spływające nam z głowy. I na ostatnim organem do opisu zostały rzęsy, które razem z okiem właściwie interweniują na czar zajrzenia kobiet. Rzęsy wolno określić jako cieniutkie, krzywione ku górze włoski, które wyrastają na powiekach z górnej oraz spodniej stronicy oka. Ich najistotniejszym zadaniem w układzie wzorkowym jest wyłapywanie brudu, kurzu i innych ciał stałych, jakie uzyskają się do naszego oka. Rzecz jasna jest z medycznego punktu percypowania ich konkretna obecność jest konieczna i należyta, a ich stopień i liczebność jest ukształtowana przez tok ciagłej ewolucji. W życiu codziennym damy malują rzęsy, dekorują je, rozciągają, doklejają – robią owo wszytko po to, by zwrócić na siebie uwagę płci przeciwstawnej.

Piękne długie, czarne rzęsy są spostrzeżone przez mężczyzn jako oznaka atrakcyjności. Dlatego panie zwykle codziennie malują je na kolor czarny i starają się je wydłużyć i mocniej zakręcić sposobnymi tuszami. Na piękne zerknięcie niewiasty składają się naturalnie także śliczne rzęsy. Stąd panie stosują dużo metod, dzięki którym chcą, żeby wyglądać atrakcyjnie dla płci przeciwnej. Czasami pada pytanie, po co tyle zachodu dla czegoś co i tak codziennie powinno się wymyć bądź malować? Riposta jest banalna i bezdyskusyjna. Taka jest natura kobiet. Panie po prostu pragną i lubią wyglądać ślicznie i nie czynią tego ledwo dla płci przeciwstawnej lecz także dla własnego wyczucia szychu.
Piękno od zawsze napisane było w esencję niewieściego ciała i sposobie myślenia o damie. Panie gotowe są na dużo wyrzeczeń po to, aby ich wygląd był jak najlepszy. Na nieszczęście natura nie obdarzyła każdej pani takim samym wizerunkiem uznawanym przez mężczyzn za śliczny. Damy również częstokroć czują niedobór swojego wyglądu i chcą w nim coś odmienić czy poprawić. Stąd makijaż stał się jedną z fundamentalnych broni kobiet, dzięki której zdołają ukryć swoje niedoskonałości bądź jeszcze mocniej wyeksponować swoje zwyczajne atuty.

Warto pomnieć o tym, że sztuka malowania rzęs, tak jak umiejętność nakładania makijażu, sięga aż okresów starożytnych!  Wolno dlatego rzec, że damy od zawsze dbały o własny wygląd. Dziś istnienie wiele procedur, dzięki którym można okrasić swoje zerknięcie, np. kurs przedłużania rzęs umożliwia nabycie wielu fascynujących umiejętności, dzięki jakim będziemy w stanie sami w domowym zaciszu zadbać o image swojego oka oraz towarzyszących mu narządów poprzez przeciągnięcie kędziorków na powiekach.

O wygląd naszego oka dbają także kosmetyczki i higienistki, a także bezkresne korporacje, które wręczają najróżniejsze produkty, dzięki jakim nasze rzęsy staną się gęstsze, silniejsze, bardziej zakręcone i dłuższe. Ośrodki SPA bardzo często proponują takie zabiegi jako globalną część pobytu damy w tym miejscu. Z całą pewnością powinno się stwierdzić, że ładne i urocze zerknięcie kobiety o długich, gęstych oraz ciemnych rzęsach z całą pewnością nie pozostanie zimne dla płci przeciwnej.