Usuwanie osadu z zębów

Usuwanie osadu z zębów

Osad gromadzący się na zębach to nie tylko problem estetyczny. Nieusuwany, może prowadzić do poważnych chorób dziąseł, a w skrajnych przypadkach – nawet do utraty zębów. Powstawanie osadu nazębnego jest wynikiem codziennych czynności, wśród których można wymienić między innymi picie herbaty, kawy czy palenie papierosów. Trudno jest zapobiegać temu procesowi za pomocą standardowych środków, takich jak pasta do zębów i szczoteczka.

Można za to skutecznie walczyć z osadem, wykorzystując do tego naturalne właściwości roślin. Świetnie sprawdza się do tego celu Miswak – zioło rosnące na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej, którego gałązki zawierają wiele cennych dla zębów i dziąseł substancji, chroniących przed próchnicą i innymi dolegliwościami. W walce z osadem gromadzącym się na zębach przydatna jest w szczególności żywica, która tworzy swego rodzaju powłokę na szkliwie zębów.

Stanowi ona naturalną ochronę przed gromadzeniem się osadu, także w trudnych do wyczyszczenia miejscach, takich jak przestrzenie międzyzębowe. Usunięcie osadu i zapobieganie jego powstawaniu to nie tylko sposób na zdrowe, niesprawiające problemów zęby. To także droga do atrakcyjnego, lśniąco białego uśmiechu bez przebarwień.

Dodaj komentarz