Zadbaj o swoje dłonie używając odpowiedniego kremu

O skórę naszych dłoni należy dbać nie tylko wtedy, gdy skóra staje się sucha, lub podrażniona. Cały rok nasze dłonie bezpośrednio wystawione są na słońce, wiatr, mroź, zimne, oraz suche powietrze, przez co skóra naszych dłoni staje się sucha, szorstka, odwodniona i szybciej się starzeje. Dlatego tak ważne jest by stosować kremy do rąk codziennie, a nie tylko gdy czujemy dyskomfort. Kremy odpowiednio nawilżą, zregenerują i zapobiegną przedwczesnemu starzeniu się skóry dłoni.

Codziennie dokładnie myj ręce mydłem ( zrezygnuj z mydeł zasadowych) lub płynem, który nie ma w swoim składzie alkoholu a następnie bardzo istotne jest, by starannie i dokładnie je osuszyć. Na umyte i suche dłonie nakładaj krem co najmniej 2 razy dziennie, ale jeśli masz bardzo suchą skórę, to smaruj dłonie po każdym myciu. Przed wyjściem z domu nie zapominaj nałożyć kremu z filtrami, które mogą zapobiec powstawaniu nowych przebarwień na naszych dłoniach. Wieczorem zastosuj odżywczy krem z rumiankiem, lub z aloesem. Raz w tygodniu wskazane jest by zrobić kąpiel leczniczą. Robimy napar z mięty lub rumianku, który parzymy pod przykryciem, a następnie wlewamy do miski i dodajemy 3 szklanki przegotowanej ciepłej wody.

W takim roztworze moczymy ręce przez ok 20 minut. Raz w tygodniu zastosuj odpowiedni peeling, który usunie martwy naskórek, oraz pobudzi produkcję kolagenu. Po takim peelingu skóra dłoni staje się gładka, elastyczna i rozjaśniona.