Dozowniki do dezynfekcji rąk – podstawowe wyposażenie każdej firmy w 2021 roku

Dozowniki do dezynfekcji rąk – podstawowe wyposażenie każdej firmy w 2021 roku

Dbanie o higienę i częste mycie rąk zawsze było, jest i będzie ważne. Nie da się jednak ukryć, że mało kto się spodziewał, że w 2020 roku (i teraz w 2021 roku również) płyny do dezynfekcji staną się jednym z najważniejszych i najpotrzebniejszych elementów wyposażenia każdego sklepu, biura czy innego miejsca publicznego. Płyn można po prostu postawić w małym opakowaniu na jakimś stoliku, z reguły przy wejściu, ale można też zakupić specjalny dozownik. Dlaczego to dozowniki są właściwym wyborem? Który z nich warto wybrać? Odpowiadamy!

Dozownik lepszy niż opakowanie z płynem

Wiele sklepów i firm, z uwagi na ograniczenia pieniężne czy niewielką ilość miejsca, decyduje się jedynie na stawianie w kluczowych miejscach małych opakowań z płynem w spreju. Nie jest to jednak najbardziej higieniczne wyjście, ponieważ wszyscy muszą dotykać opakowania, żeby skorzystać z płynu, a do tego często trzeba go uzupełniać.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są profesjonalne dozowniki do dezynfekcji rąk – szczególnie ich najnowocześniejsze typy, które omówimy poniżej. Mają one z reguły znacznie większą pojemność niż typowe małe opakowania z płynem do dezynfekcji, więc rzadziej trzeba je uzupełniać, a do tego są bardziej higieniczne i lepiej wyglądają, więc są lepiej odbierane przez klientów czy pracowników.

Który dozownik do dezynfekcji rąk wybrać?

Można wyróżnić trzy główne typy dozowników przeznaczonych do płynów dezynfekcyjnych. Pierwszy z nich to dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia przycisku – to dobre rozwiązanie, kiedy planujemy umieścić go gdzieś na stałe, nie tylko na okres obecnego kryzysu, na przykład w łazience. Jest to też rozwiązanie najtańsze, ale z uwagi na konieczność wciskania przez wiele osób tego samego przycisku, nie jest w stu procentach higieniczne.

Druga opcja to dozownik łokciowy, który również wymaga manualnego uruchomienia, ale nie trzeba do tego wykorzystywać dłoni, a można użyć przedramienia/łokcia. To również relatywnie niedrogi sprzęt, a przy tym bardziej higieniczny.

Ostatnia opcja, szczególnie warta uwagi w obecnych czasach, to dozownik w pełni automatyczny. Z reguły wystarczy podłożyć pod niego dłonie, a czujnik wykryje, że ktoś chce z niego skorzystać i się uruchomi. Jest to dodatkowo metoda wydajna, ponieważ za każdym razem ubywać będzie taka sama ilość płynu. Nie wystąpi podobny problem, jak ze zwykłymi płynami w spreju, gdzie łatwo jest się pomylić, nacisnąć zbyt mocno i pobrać zbyt dużą ilość płynu.

Aktualnie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim właśnie dozowniki automatyczne, ale dozowniki łokciowe i manualne też mają swoje zalety. Należy więc wziąć pod uwagę, co sprawdzi się konkretnie w danej firmie czy domu i na tej podstawie podjąć decyzję.

Dodaj komentarz