Kiedy będzie premiera PS5? Data premiery i specyfikacja

Fani PlayStation 4 z całego świata z pewnością zadają sobie teraz pytanie, kiedy pojawi się najnowsza konsola. PS4 już od lat jest jedną z najbardziej lubianych konsol na całym świecie i na przestrzeni lat zdążyła zebrać całkiem pokaźne grono fanów. Nie ma się więc co dziwić, że gracze z całego świata czekają na oficjalne informacje na temat tego, kiedy będą mogli kupić nowe urządzenie. Data premiery, którą obecnie podaje Sony, dalej jest bardzo mocno orientacyjna. Z dostępnych informacji można jednak wywnioskować bardzo wiele, dlatego dziś zdradzimy Ci kilka szczegółów na temat najnowszej konsoli PS5.

PlayStation 5 – data premiery

Mimo że producent dalej nie zdecydował się na podanie konkretnej daty, to użyta na Twitterze fraza święta 2020 sugeruje, że nowej konsoli możemy spodziewać się w okolicach grudnia. PS5 data premiery szacuje się więc na listopad-grudzień tego roku. Będzie to idealny moment, aby zrobić sobie lub komuś niezwykły prezent w postaci najnowszego modelu kultowej konsoli. Czy PS5 znajdzie się pod naszymi choinkami w 2020? Wiele na to wskazuje, jednak nie są to jeszcze informacje potwierdzone przez oficjalne źródło, czyli SONY. W zakresie nazwy nowego urządzenia zmienia się niewiele. Producent postawił na prostotę i brak wielkich rewolucji. Znacznie ciekawszą sprawą jest jednak cena tego urządzenia. Zapaleni fani z pewnością zastanawiają się, ile będzie ich kosztować ta przyjemność. Cóż tego na razie także nie wiadomo oficjalnie. PS4 w dniu premiery kosztowało 399 dolarów. Czy jego następca będzie trzymać ten poziom cenowy? Specyfikacja zdaje się sugerować, że będziemy mieli jednak do czynienia z nieco droższym urządzeniem.

Specyfikacja PS5

To, czego możemy spodziewać się od najnowszej konsoli to z pewnością grafika i procesor od AMD. Dokładne dane na temat wydajności komponentów nie są jeszcze dostępne. Można się jednak domyślać, że wydajność będzie duża, co między słowami zdradza sam producent. Będziemy mogli też korzystać z rozdzielczości 8K, która nie jest aż tak popularna w naszym kraju. Można również oczekiwać, że nowa konsola będzie szybsza, a korzystanie z niej będzie wygodniejsze. Jak będzie w praktyce, to oczywiście okaże się podczas premiery, jednak fani oczekują czegoś specjalnego. Wiele pytań rodzi także wygląd konsoli. Ma on wydźwięk nieco futurystyczny, co pokazują obrazy koncepcyjne, które wyciekły do sieci https://techpolska.pl/kiedy-bedzie-ps5-specyfikacja-i-data-premiery/.

Dodaj komentarz