Czy nowoczesne wnętrze można wzbogacić fototapetą?

Czy nowoczesne wnętrze można wzbogacić fototapetą?

Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się przestronnością, funkcjonalnością i prostotą. To właśnie ta ostatnia cecha jest najbardziej pożądana. Im mniej zbytecznych dekoracji w naszej domowej przestrzeni, tym lepiej dla całości aranżacji.

Rezygnujemy zatem ze zbyt wielu ozdobnych rzeczy na półkach, na rzecz kilku świec, roślin lub ciepłych i rodzinnych fotografii. Minimalizm aranżacyjny nie dotyczy jednak wyłącznie mebli i ilości dekoracji znajdujących się na półkach. Łączony jest on także z tym, co znajduje się na ścianach. Wbrew pozorom do łask naszych wnętrz coraz częściej trafiają rzeczy, które myśleliśmy, że już nigdy więcej nie powrócą.

Odrestaurowane meble i fototapety Coloray

Nowoczesne wnętrze, choć na pozór przestronne i surowe coraz częściej i chętniej wzbogacane jest rzeczami, które były modne, gdy większość z nas była dziećmi. Kilka prostych udoskonaleń lub renowacji jest w stanie nadać drugie życie meblom, lub przywrócić do naszych wnętrz modę na fototapety. Nic w tym dziwnego, skoro elementy te potrafią ocieplić zbyt surowe wnętrze i wprowadzić do niego nutkę nostalgii.

O ile odrestaurowane meble nie zawsze będą odpowiednim pomysłem dla współczesnych aranżacji, o tyle fototapety Coloray już tak. To dlatego, że nie mają one zbyt wiele wspólnego z zapamiętanymi z dzieciństwa kiczowatymi i dość ograniczonymi fototapetami. Obecny wybór takich tapet pozwala na ich idealne dopasowanie do danego wnętrza. Możemy wybrać odpowiednią dekorację na ścianę spośród tysiąca możliwych wzorów i kolorów. Ciekawą alternatywą jest także możliwość samodzielnego zaprojektowania własnej i oryginalnej fototapety, która zostanie stworzona na podstawie naszego prywatnego zdjęcia.

Dlaczego warto wzbogacać wnętrza fototapetami?

Dzisiejsze fototapety to nie tylko dostępna różnorodność wszelkich wzorów i kolorów. To także bezproblemowy montaż, który pozwala na sprawne i szybkie naklejenie ozdobnej tapety na ścianę naszej sypialni, salonu lub innego pomieszczenia w domu.

Przyklejanie tapety nareszcie nie oznacza długotrwałej i ciężkiej walki ze zwijającymi się zwojami oraz klejem, który często pozostawiał nieestetyczne bąble pod naklejoną tapetą. Dziś, dzięki dostępności samoprzylepnych fototapet ich montaż na nasze ściany jest wygodny i szybki. Dzięki temu możemy także łatwo zerwać taką tapetę, po której nie pozostanie praktycznie żaden uciążliwy ślad. Po dziecinnie prostym zabiegu zdejmowania tapety, możemy przykleić nową fototapetę, wtedy gdy znudzi nam się stary wzór.

Dodaj komentarz