Czy warto inwestować w nieruchomość za granicą?

Czy warto inwestować w nieruchomość za granicą?

INWESTOWANIE

Inwestycje to dobry sposób na polepszenie kondycji swojego budżetu. Oszczędzając zwiększamy kwotę jaką mamy z budżecie jednak dzieje się tak za sprawą tego, że mniej wydajemy. W dalszym ciągu nie mamy więcej wpływów do budżetu. Dzięki inwestycjom zarabiamy. Inwestowanie dalej możliwość osobom o różnym statusie materialnym. Inwestować można zarówno małe jak i duże kwoty. Wszystko zależy od tego jaki mamy kapitał i w co chcemy zainwestować.

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI

Jeśli jesteśmy posiadaczami większej ilości gotówki jedną z możliwości jest inwestowanie w nieruchomości. Jest to sposób gdzie ryzyko jest znikome, a często nawet zerowe. Nieruchomości były, są i będą nam potrzebne. Z całą pewnością jest i będzie na nie popyt. Nieruchomości posiadają także cenę, która mimo zawirowań na rynku, co do zasady nie traci na wartości w drastyczny sposób. Co więcej jeśli zakupimy nieruchomość, która nie jest wysoko wyceniona, ze względu na jej stan, po remoncie możemy sprzedać ją za znacznie wyższą cenę (cena sprzedaży będzie dużo wyższa aniżeli cena zakupu plus koszty remontu). Wielu inwestorów działa właśnie w ten sposób. Szukają okazji aby zarobić na późniejszej sprzedaży. Sprzedaży takiej można dokonać również wtedy kiedy będzie nam potrzebna szybka większa gotówka. W każdej chwili nieruchomość, którą posiadamy, możemy spieniężyć. Jeśli chcemy aby nieruchomość na siebie zarabiała i dodatkowo generowała nam zyski możemy ją wynająć. W ten sposób nie tylko inwestujemy ale także mamy stały zysk. W razie kryzysu sprzedajemy, także nie można mówić tu stricte o zamrożeniu gotówki, a raczej o jej dobrym ulokowaniu.

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚĆ ZA GRANICĄ

Dzięki łatwej komunikacji i możliwości szybkiego przemieszczania się inwestowanie w nieruchomości nie ogranicza się tylko do rynku lokalnego czy krajowego. Obecnie świat stawia przed nami wiele różnych możliwości. Inwestować w nieruchomości możemy również za granicą.

Często w innych krajach możemy znaleźć np. mieszkanie za dużo korzystniejszą cenę niż w kraju, a z kolei zyski z wynajmu takiego mieszkania mogą być dla nas większe. Utrzymanie mieszkań także może być tańsze za granicą aniżeli w kraju. Wybierając rejon turystyczny np. Hiszpania przez większość roku możemy liczyć na turystów. Dobra reklama zapewni nam potencjalnych klientów. Wynajem mieszkania turystom na tygodniowy – dwutygodniowy pobyt będzie zawsze bardziej opłacalne niż wynajem długo terminowy w celach mieszkaniowych. Po naszej stronie będzie więc przede wszystkim zapewnienie sobie ciągłości w wynajmie, czyli reklama.

MINUSY INWESTOWANIA W NIERUCHOMOŚCI ZA GRANICĄ

Inwestowanie w nieruchomość za granicą to z pewnością trudniejszy dostęp do niej. Nawet teraz kiedy bez problemu możemy się przemieszczać, nieporównywalne jest zarówno pod względem czasowym jak i strategicznym, dotarcie do pobliskiego miasta, a np. do Hiszpanii. Nie chodzi nawet o czas dojazdu, a bardziej o czas który będziemy musieli przeznaczyć na podróż ogółem.

I tutaj jednak można znaleźć rozwiązanie. Na przeciw naszym problemom wychodzą firmy zajmujące się nieruchomościami, które za odpowiednią opłatą mogą doglądać za nas takiego mieszkania. Dzięki temu ktoś będący na miejscu przez cały czas dogląda naszego mieszkania. W razie problemów, wynajmujący otrzyma pomoc bezzwłocznie, co także jest istotne.

Inwestowanie w nieruchomości za granicą może być dla nas przede wszystkim korzystniejsze finansowo. Samo inwestowanie w nieruchomości jest ponadto dobrym sposobem dla osób, które chcą ulokować swoje pieniądze w bezpieczny sposób. Dla osób posiadających większe kwoty do zainwestowania i nie lubiących ryzyka jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz