Mieszkanie i inwestowanie

Mieszkanie i inwestowanie

Z roku na rok chcemy więcej

Chyba każdy dochodzi do takiego momentu w swoim życiu, że chce mieć swoje mieszkanie, dobrą pracę, zarabiać godnie, mieć możliwość rozwoju i inwestowania. W zależności od tego jaką kwotą środków pieniężnych dysponujemy takie mamy możliwości inwestowania. W tym momencie gro osób pomyśli „ nie mam wolnych środków, nie mam szans na inwestycje i dodatkowy zarobek”. Nic bardziej mylnego. Oczywiście pożądanym stanem jest posiadania takiej kwoty pieniędzy, że możemy inwestować wyłącznie w oparciu o to co już posiadamy. Jednak w praktyce często nie dorobilibyśmy się w ten sposób tego co mamy teraz. Inwestowanie często wiąże się bowiem z koniecznością wzięcia kredytu. Kiedy mamy dobry plan, który ma szansę na powodzenie może właśnie warto wcielić go w życie i wziąć na ten cel kredyt?

Inwestowanie w mieszkania

Jednym z dobrych sposobów na inwestowanie jest zakup mieszkania. Jest to jedna z tego rodzaju inwestycji, która wymaga sporego nakłady gotówki i w większości przypadków nie obędzie się bez pomocy banku. Jednak jeśli chcemy zarabiać więcej, czasem musimy także zaryzykować. Jednak w przypadku inwestowania w nieruchomości ryzyko jest praktycznie równe zeru. Dlaczego? A dlatego, że nieruchomości były, są i będą dobrem pożądanym. Nic nie wskazuje na to aby miało coś w tej kwestii się zmienić. Kupując mieszkanie na wynajem zawsze będziemy mieli na nie popyt. Najważniejsze to aby kupując mieszkanie wybrać dobrą lokalizację. W zależności od tego czy mieszkanie ma być wynajmowane sezonowo czy cało rocznie, kupując mieszkanie musimy brać uwagę popyt na daną usługę.

Mieszkanie na kredyt do wynajęcia

Nie tylko mieszkanie kupione za gotówkę jest dobrą inwestycją. W przypadku gdy nie zadłużamy się kupując mieszkanie, przeznaczając je na wynajem, zarabiamy od razu. Kiedy kupujemy mieszkanie na kredyt i przeznaczamy je na wynajem, zarabiać zaczynamy po pewnym czasie. Po co więc? A po to, że w okresie kiedy nie zarabiamy z każdą kolejną ratą zbliżamy się do powiększenia naszego dobytku o własne mieszkanie. Co więcej nie ponosimy żadnych kosztów. Wynajęte mieszkania zarabia na siebie, a także za pieniądze z wynajmu spłacamy kredyt. Nam pozostaje jedynie dbać o to aby mieszkanie stale miało klientów, a wtedy sukces gwarantowany. Stajemy się właścicielami nieruchomości nie ponosząc praktycznie żadnych kosztów. Wymaga się od nas jedynie bycie dobrym zarządcą.

1 Comment

  1. Warto inwestować w nieruchomości i mieszkania, bo ich cena na rynku jest mniej więcej stabilna, a ostatnimi czasy stawki mocno poszły w górę z uwagi na dobrą koniunkturę gospodarczą i mam nadzieję, że taki stan rzeczy się utrzyma. Kupiłem dom od dewelopera liderhaus.com z którym współpraca przebiegła nad wyraz pomyślnie i włożyłem kapitał w jego modernizację, a teraz mogę go sprzedać z zyskiem.

Dodaj komentarz