Funkcjonalne i nowoczesne krzesło Paris inspirowane Tolix

Funkcjonalne i nowoczesne krzesło Paris inspirowane Tolix

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego repliki mebli Tolix są tak popularne, szczególnie w kawiarniach, barach i restauracjach, to dlatego, że są mocne, trwałe i stosunkowo niedrogie. Krzesła Paris w stylu Tolix nie tylko dobrze wyglądają, ale są praktyczne, funkcjonalne i mają to coś!

Jak to się wszystko zaczęło

Wszystko zaczęło się od Xaviera Paucharda, skromnego francuza pracującego w fabryce stali. Jako wizjoner zaczął eksperymentować z galwanizacją stali i po opanowaniu tej umiejętności używał jej do wytwarzania wyrobów stalowych do domu.

Opatentował nazwę „Tolix” w 1927 roku i zaczął produkować metalowe krzesła i taborety. Ponieważ były tanie i stosunkowo łatwe w wykonaniu, stały się idealne do użytku przez duże grupy ludzi i popularne w fabrykach, szpitalach i szkołach. Można je było również zobaczyć we wszystkich barach i kawiarniach na ulicach Paryża.

Puchard zyskał sławę w 1937 roku dzięki krzesłu „A”, które zostało zmodyfikowane, aby umożliwić właścicielom barów i restauracji łatwe ustawianie ich w stosy. To szczególne krzesło stało się ikoną pod nazwą Tolix i można je dziś zobaczyć w MOMA w Nowym Jorku i Centre Pompidou w Paryżu.

Popularność krzesła Tolix spadła po II wojnie światowej, gdy opinia publiczna zwróciła się ku innym stylom krzeseł, które były wprowadzane na rynek. Niestety firma również zbankrutowała, ale została uratowana w 2004 roku przez poprzedniego dyrektora finansowego firmy. Zakochał się w marce i wprowadził do asortymentu wiele ekscytujących nowych kolorów. Wcześniej krzesła były przeważnie w kolorze naturalnego srebra lub czerwieni.

Dlaczego warto kupować meble i krzesła Paris w stylu Tolix?

Oryginalne krzesła Tolix można nadal kupić, co jest w porządku, jeśli chcesz tylko jedno, ponieważ będą one mocno nadwyrężać twój portfel. Na szczęście są krzesła Paris inspirowane tymi popularnymi Tolix, co umożliwia ludziom zdobycie popularnych wzorów i mebli za ułamek ceny.

Wykonane jak oryginał ze stali i malowane proszkowo, są doskonałym wyborem do kawiarni, barów i restauracji.

Zalety mebli w stylu Tolix:

  • lekkie i mocne, co oznacza, że ​​można je łatwo przenosić, aby spełnić Twoje potrzeby biznesowe;
  • krzesła te można również sztaplować, co zapewnia wygodne przechowywanie;
  • idealne jako zapasowe krzesła, które można wyjąć z magazynu w najbardziej ruchliwych porach dnia czy roku;
  • niskie koszty utrzymania – wystarczy szybkie przetarcie wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie rozlane płyny lub resztki jedzenia;
  • dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów;
  • łatwe do utrzymania spójności w całym lokalu i dopasowania do danego stylu wnętrza;
  • pasują do większości dekoracji i motywów.

Krzesła Paris w stylu Tolix  — od czerni i bieli po metaliczne połyski i żywe kolory, takie jak czerwony, pomarańczowy, żółty, jabłkowy zielony i błękitny, można łatwo dopasować do większości blatów i dekoracji. Duży wybór kolorystyczny, łatwe w utrzymaniu, proste, a jednocześnie wygodne i uniwersalne – czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz