Uszczelka garażowa – próg garażowy – jak zamontować?

Większość właścicieli garażu decyduje się na zakup czegoś takiego jak uszczelka garażowa, znana również jako próg garażowy. Jeśli chcesz prawidłowo zadbać o swoje auto (oraz o wszystko inne, co przechowujesz w garażu), wówczas drzwi do Twojego garażu powinny być szczelne. Można nabyć drzwi garażowe, które już same z siebie będą szczelne, jednak jest to możliwe tylko w przypadku drzwi garażowych nowego typu.

Starsze drzwi do garaży wymagają zamontowania uszczelki garażowej, tylko wtedy będziesz mieć pewność, że Twój garaż jest szczelny i bezpieczny. Dodatkowo próg garażowy podnosi także estetykę garażu, co ma znaczenie dla wielu właścicieli garaży i domów jednorodzinnych. Jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawnie zamontować próg garażowy, to czytaj dalej, bo właśnie o tym jest ten artykuł.

Próg garażowy – jak go zamontować, aby dobrze uszczelnić garaż?

Montaż progu garażowego nie jest trudny, należy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby później nie musieć montować go ponownie. Aby zamontować uszczelkę garażową, będziesz potrzebować kleju do montażu oraz uszczelki przyciętej na długość garażu. W pierwszej kolejności dobrze wyczyść i wysusz miejsce, w którym będziesz montować uszczelkę. W następnym kroku zamknij drzwi do garażu i wraz z klejem wciśnij uszczelkę w szparę między drzwiami a podłożem.

Pamiętaj o tym, aby dobrze docisnąć próg w miejsce szczeliny. Odczekaj około jednej godziny i sprawdź, czy klej dobrze złapał uszczelkę. W przypadku takich instalacji dobrze jest nie oszczędzać na kleju, ponieważ jeśli on źle zadziała, to możliwe, że będzie Ci potrzebna jeszcze jedna uszczelka garażowa, co jest stratą pieniędzy, której każdy zdecydowanie woli uniknąć, nawet przy tak prostych montażach.

Dlaczego warto uszczelnić bramę garażową, czyli uszczelka garażowa w praktyce

Najlepszej jakości uszczelki do bram garażowych wykonane są z wysokiej klasy gumy, które zimą będą zatrzymywać ciepło, a latem je odbijać. Dzięki temu uda Ci się zachować stałą temperaturę w garażu, a także zabezpieczysz się przed wpłynięciem nadmiaru wody deszczowej (lub roztopowej) do wnętrza garażu.

Jest to prosta i wygodna metoda również na zabezpieczenie garażu przed włamaniami, ponieważ pusta przestrzeń między bramą garażową a podłożem kusi złodziei. Zadbaj więc o bezpieczeństwo swojego garażu, zabezpiecz się przed kradzieżą i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, aby chronić wszystko to, co przechowujesz w swoim garażu. Dobrej jakości progi i uszczelki garażowe są najlepszym rozwiązaniem, które Ci to umożliwią.

Dodaj komentarz