Ile kosztuje holowanie samochodu na autostradzie

Ile kosztuje holowanie samochodu na autostradzie

Coraz więcej Polaków posiada własne auto, którego używa na co dzień. Stajemy się coraz bardziej mobilnym narodem, dla którego podczas podróży liczy się przede wszystkim czas i wygoda. Samochód to jeden z najwygodniejszych środków transportu, dzięki któremu w bardzo szybkim tempie możemy dostać się z punktu A do punktu B. Należy jednak pamiętać, że nie jest to maszyna bez wad i czasem po prostu może ulec awarii w najmniej oczekiwanym momencie. Co, jeśli nasz samochód nagle zepsuje się podczas jazdy przez autostradę? Czy musimy wezwać pomoc drogową i ile będzie nas to kosztować? Podpowiadamy.

Holowanie samochodu na autostradzie

W momencie, gdy nasz samochód ulegnie awarii poza autostradą, możemy poprosić bliską osobę o to, aby odholowała nas do domu lub mechanika. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze na pomocy drogowej i bez problemu usuniemy zepsute auto z jezdni. Sprawa jednak nie wygląda tak kolorowo w momencie, gdy auto nagle stanie na autostradzie i nie będzie chciało ruszyć.

Przepisy ruchu drogowego jasno mówią o tym, że holowanie pojazdów na autostradzie jest zabronione. Mogą to jedynie robić pojazdy do tego przystosowane i tylko do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych. Jest tak, ponieważ holowanie auta w takim miejscu przez osoby nieuprawnione mogłoby powodować zagrożenie na drodze i stanowić niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

W takiej sytuacji laweta Świecko może nam pomóc wydostać się z autostrady. Nie jest to jednak usługa darmowa i trzeba liczyć się z pewnymi kosztami.

Ile kosztuje holowanie na autostradzie

Na cenę takiej usługi składa się wiele czynników. Trzeba brać pod uwagę to, że przejazd przez odcinki płatne takie jak autostrada również zostanie wliczony w ostateczną sumę. Dodatkowo w grę wchodzi także ilość kilometrów, którą pomoc drogowa musi przejechać do klienta, a także to jak daleko musi zawieźć jego auto. Im dłuższy odcinek do pokonania, tym wyższa będzie cena takiej usługi. Laweta Świecko ma jedne z najatrakcyjniejszych ofert, jeśli chodzi o holowanie z autostrady.

Trzeba podchodzić do tego elastycznie i nie istnieje coś takiego jak jedna cena, która obowiązuje zawsze. Najczęściej cena jest liczona od przejechanych kilometrów. Za jeden kilometr trasy, który pokonała laweta, możemy zapłacić średnio od złotówki do nawet dwóch złotych.

Laweta świecko 24h to dobre rozwiązanie, jeśli akurat nie dysponujesz dużą gotówką. Holowanie 24h Świecko oferuje swoje usługi przez cały tydzień i możesz w każdej chwili zgłosić się do nich po pomoc.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/.

1 Comment

Dodaj komentarz