Jak działa condo hotel?

Jak działa condo hotel?

Condo hotel to innymi słowami apartamentowiec, w którym część apartamentów jest wynajmowana turystom, a resztę stanowią prywatne lokale mieszkalne. Wszystkie apartamenty są wyposażone we własne łazienki, aneksy kuchenne, oraz część dzienną. Warto wiedzieć, że w budynkach condohoteli znajdują się często strefy publiczne takie jak baseny, siłownie, salony spa, czy ine hotelowe udogodnienia, które uprzyjemniają turystom pobyt. Z każdym rokiem popularność condo hoteli rośnie na polskim rynku nieruchomości pod względem mieszkalnym jak i wypoczynkowym. Pierwsze z nich zostały wybudowane w takich miastach jak Kraków, Wrocław, czy Trójmiasto.

Co to jest system condo?

Słowo condo jest skrótem od condominium, które to jest zlepkiem słow con, czyli współ, a także dominum oznaczającego panowanie. Kombinacja tych słów doskonale się wpasowuje w charakter tego sytemu najmu. W praktyce condo hotele oznaczają, że właścicielami prywatnych mieszkań, są również właścicielami części wspólnych takich jak windy, siłownie, restauracje, czy baseny. Ze względu na swój charakter, inwestycje te są często umieszczane w wysokich budynkach mieszkalnych, apartamentowcach, oraz hotelach. Ideą systemu condo jest współdzielenie, poprzez posiadanie  wszystkich rzeczy, które będą używane przez właścicieli. Dzięki współdzieleniu możliwe są demokratyzacje w wielu sektorach usługowych. Model biznesowy wykorzystany przy condo hotelu staje się coraz popularniejszy.

Czy warto inwestować w condo hotel?

Inwestycje w condohotele, oraz w aparthotele cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Każdego roku do użytku oddawane jest kilkanaście kolejnych inwestycji. Na początku były one zlokalizowane w dużych miejscowościach, a z biegiem czasu stały się inwestycją nawet w mniejszych miejscowościach turystycznych. Dominują tutaj nadmorskie miejscowości takie jak Świnoujście, Kołobrzeb, czy Sopot. Inwestorzy doceniają sposób wypłacania stałych zysków, oraz efekt nowości na rynku. Dzięki temu można negocjować atrakcyjniejsze warunki z zarządem hotelu.

Co to jest apartament condo?

Warto wiedzieć, że zakupiony przez inwestora pokój hotelowy, lub apartament zostanie oddany w zarządzanie firmie, która prowadzi obiekt. Jego pracownicy odpowiadają za codzienne działanie hotelu, oraz przyjmowanie, czy wymeldowywanie gości. Sprzątanie, oraz rezerwacje również należą do ich obowiązków. Inwestor ma wypłacone wynagrodzenie, które stanowi procentową wartość kwoty zainwestowanej w lokal. Najczęściej są to kwoty rzędu od 5 do 7% w skali roku. Nie dość ze zysk jest regularny, to sama nieruchomość generuje znaczną stopę zwrotu przy rosnącej inflacji. W hotelach, które dzialają w tym systemie wynagrodzenie wypłacane jest niezależnie od obłożenia hotelu. W związku z tym zysk inwestora jest zabezpieczony, nawet w słabszych miesiącach, czy problemach finansowych samego obiektu. Są to plusy, dzięki którym nie bez powodu zainteresowanie condo hotelami w Polsce rośnie nieustannie., oraz cieszą się rosnącymi sukcesami pod kątem korzystania z tego typu obiektów.

Dodaj komentarz