Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Jeśli jesteśmy właśnie na etapie przeprowadzki w inne miejsce, zapewne zadajemy sobie pytanie: jak zrobić to łatwo, szybko i przede wszystkim bezboleśnie? Zamiana mieszkania na nowe jest bowiem dla większości osób przyjemną perspektywą, ale już sama organizacja przeprowadzki wielu z nich przyprawia o ból głowy i jest powodem do niemałego stresu. Na szczęście istnieje kilka skutecznych porad, dzięki którym proces ten będzie znacznie łatwiejszy.

Przeprowadzki Kraków – skuteczne porady

Zanim przejdziemy do udzielenia kilku prostych porad dotyczących organizacji przeprowadzki, najpierw musimy podkreślić, że pakowanie rzeczy i ich rozpakowywanie powinno zawsze zamykać się w jednym dniu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przeprowadzamy się z jednego krańca kraju na drugi. Jeśli natomiast przenosimy się do innego mieszkania znajdującego się w tym samym mieście, wówczas cała przeprowadzka zajmuje najwyżej od 9 do 10 godzin. Możemy oczywiście ten czas znacznie skrócić, jeśli przed zamówieniem firmy przewozowej dobrze spakujemy oraz oznaczymy nasze meble i inne przedmioty.

Jeśli chodzi o szybkie przeprowadzki, Kraków jest miastem, w którym znajdziemy także profesjonalne firmy, które nie tylko przetransportują nasze rzeczy ale zorganizują całe przedsięwzięcie związane ze zmianą miejsca zamieszkania czy siedziby firmy. Przeprowadzki Kraków jeszcze nigdy nie były takie proste.

Oto kilka porad, dzięki którym przeprowadzka przebiegnie sprawnie i szybko:

  1. Przygotuj własne kartony – najlepiej większe, do których zmieści się więcej rzeczy. Alternatywnym rozwiązaniem są worki foliowe lub specjalne siatki, ale nie nadają się one za bardzo do przenoszenia delikatnych przedmiotów.
  2. Zamów transport z wyprzedzeniem – zasada ta dotyczy zwłaszcza weekendów i miesięcy letnich, kiedy firmy przeprowadzkowe mają zapełniony grafik.
  3. Odpowiednio wcześniej spakuj rzeczy, których nie używasz na co dzień – pozwoli to znacznie skrócić czas pakowania w dniu samej przeprowadzki.
  4. Dokładnie posprzątaj nowe mieszkanie, zanim się w nim pojawisz z pudłami – dzięki temu rozpakowywanie przedmiotów przebiegnie znacznie sprawniej.
  5. Opisz dokładnie każdy karton – czynność niby błaha, ale jej efektem jest znaczące przyspieszenie przeprowadzki. Podpisując pudła mamy bowiem pewność, gdzie znajdują się konkretne przedmioty i możemy je szybko poustawiać w nowych miejscach.
  6. Postaw na dobrą i sprawdzoną firmę transportową – jeśli chodzi o przeprowadzki Kraków jest miejscem, gdzie znajdziemy takich przedsiębiorstw co najmniej kilkadziesiąt.

 Jak dobrze posegregować przedmioty w trakcie pakowania?

Jeśli jesteśmy właśnie na etapie pakowania rzeczy do pudeł czy worków, powinniśmy zadbać o to, aby zostały one w miarę uporządkowane – przede wszystkim pod względem rodzaju oraz miejsca docelowego. A zatem rzeczy kuchenne muszą trafić do jednego worka, przedmioty łazienkowe do drugiego, a inne drobiazgi i bibeloty do jeszcze innego. Najważniejsze, żeby większość z nich została w miarę logicznie pogrupowana. Powinniśmy też przygotować jeden pakunek na przedmioty pierwszej potrzeby, takie jak mydło, łyżka, papier toaletowy czy bielizna.

1 Comment

  1. Podpunkt 5. bardzo celny! Dobrze, że firma transportowa z Gorzowa Wielkopolskiego, którą wynająłem do przeprowadzki udzieliła mi podobnej rady telefonicznie. Samo pakowanie – koszmar. Przewóz z firmą przeprowadzkową – szybko i fachowo. Rozpakowywanie – długo, ale przyjemnie wije się nowe gniazdko 🙂 Na szczęście każdy karton miał opisane swoje przeznaczenie i obyło się bez marnowania czasu 🙂

Dodaj komentarz