Jaki stół bankietowy cateringowy wybrać? 

Osoby przymierzające się do organizacji nieco większej imprezy okolicznościowej, bankietu lub grilla rodzinnego powinny przede wszystkim zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem. Stoły bankietowe to dobrodziejstwo dzisiejszych czasów, po które warto sięgać, pragnąc zorganizować wydarzenie na profesjonalnym poziomie. Wiele jednak zależy od miejsca, w którym event jest organizowany, dostępnej przestrzeni oraz budżetu. Na szczęście oferta jest rozbudowana i znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno nastręczać żadnych problemów.

Kiedy mogą się przydać niewielkie stoły?

Niewielkie okrągłe stoły cateringowe to idealna propozycja dla osób, które przymierzają się do organizacji dosyć kameralnego wydarzenia, np. spotkania integracyjnego w niewielkim gronie lub rodzinnego grilla we własnym ogrodzie. Niezaprzeczalną zaletą takich stołów jest ich rozmiar. Z jednej strony blaty są w stanie pomieścić niezbędne artykuły, z drugiej- mebel w takiej wersji mini nie zajmuje zbyt wiele miejsca. W przypadku mniejszego metrażu pomieszczenia takie rozwiązanie będzie wartością na wagę złota.

Ponadto okrągłe stoły po prostu dobrze się prezentują. Są eleganckie, a brak jakichkolwiek ostrych krawędzi sprawia, że rodzice nie będą musieli bezustannie martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech. Blaty wykonane są z wytrzymałego tworzywa, któremu niestraszna jest wilgoć czy działanie promieni słonecznych. Nie sprawiają problemu podczas czyszczenia, a po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Są również przystosowane do wygodnego i bezproblemowego transportu.

Duże stoły – kiedy się zdecydować?

Organizatorzy masowych imprez plenerowych czy bankietów dla bardzo dużej ilości osób z pewnością powinni rozważyć zakup stołów o nieco większych rozmiarach. Doskonałym wyborem będą prostokątne stoły walizkowe. Powierzchniowo duży blat w takich sytuacjach jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zaletą takich stołów jest fakt, że można je ze sobą łączyć w wygodny sposób. Również w tym wypadku dobrym wyborem będą stoły z blatem wykonanym z tworzywa sztucznego.

Takie modele przeznaczone są do wieloletniej eksploatacji. Zastosowany materiał jest uodporniony na mechaniczne uszkodzenia, nie reaguje na promienie słoneczne i nie sprawia żadnych problemów podczas czyszczenia. Duże stoły bankietowe bardzo często pojawiają się na imprezach plenerowych. Są wygodnym rozwiązaniem, bo ich rozłożenie trwa raptem kilka sekund. Warto także zwrócić uwagę na stoły z blatem pokrytym laminowaną płytą wiórową. Imitacja drewna doskonale sprawdza się we wnętrzach. Jest rozwiązaniem estetycznym i równie wytrzymałym.

Przed zakupem warto również zastanowić się, co właściwie będzie znajdowało się na stołach. Każdy model posiada swój maksymalny udźwig. Czasami o wiele bardziej opłaca się również zakup stołów z krzesłami w zestawie. Krzesła są dopasowane do wyglądu stołu. Na ogół również mają funkcję wygodnego składania. Nie muszą wobec tego znajdować się na sali lub w plenerze, jeżeli nie ma takiej konieczności.

Dodaj komentarz