Jakie zalety mają szamba betonowe? 

Jakie zalety mają szamba betonowe? 

Solidne i trwałe – po wkopaniu w ziemię służy przez wiele lat. Tak w skrócie można opisać szamba betonowe. Nic więc dziwnego, że jest to chętnie stosowane rozwiązanie, nie tylko w gospodarstwach, które nie mają możliwości przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Dlaczego warto postawić na szambo betonowe? Poznaj zalety tego rozwiązania. 

Zalety betonowych zbiorników 

Szamba betonowe to najczęściej wybierany rodzaj zbiorników przydomowych na nieczystości. Dużą zaletą tego rozwiązania jest jego cena. Jednak nie tylko ona kusi użytkowników. Do produkcji zbiorników producenci wykorzystują szczelne mieszanki betonowe, które są odporne zarówno na działanie środków chemicznych, jak i przesiąkanie wody. W efekcie szamba betonowe są niezwykle szczelne. Ścieki nie mają możliwości przedostania się do środowiska zewnętrznego i jego zanieczyszczenia. 

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest znaczny ciężar zbiornika. Struktura materiału zapewnia nie tylko szczelność, ale również odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto bezpiecznie znosi nawet bardzo duże obciążenia. Co więcej, mieszanka, którą stosuje się do produkcji szamb betonowych, jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. W składzie znajduje się kruszywo, woda oraz cement, który jest spoiwem.

Kiedy warto wybrać szamba betonowe? 

Budowa szamba powinna być przemyślana. Niekiedy wybór ten jest kierowany tylko kwestią ekonomiczną, warto jednak zwrócić uwagę także na warunki otoczenia. W przypadku niewielkiej działki umiejscowienia zbiornika nie jest takie oczywiste. Nierzadko jedynym możliwym miejscem instalacji zbiornika, jest droga dojazdowa. Z racji tego, że zbiornik jest betonowy, to ciężar samochodów nie wpłynie negatywnie na konstrukcję. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zbiorników wykonanych z tworzyw sztucznych. Szamba betonowe są ciężkie i solidne, sprawdzą się więc w różnych, także niesprzyjających warunkach 

Dochodzi do tego jeszcze kwestia montażu. Z racji ciężaru zbiorników betonowych instalacja wydaje się być skomplikowana. Jednak firmy producenckie oferują także kompleksowe usługi w zakresie nie tylko projektowania i produkcji, ale również montażu. Nie musisz więc obawiać się dodatkowych kosztów. Pamiętaj, aby wybrać producenta, który stawia na najwyższej jakości materiały. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zbiornik posłuży Ci przez lata. Rozwiązanie tego typu to ekonomiczne i proekologiczne podejście do tematu gromadzenia nieczystości. Co więcej, w betonowych zbiornikach możesz gromadzić nie tylko szambo, ale także cenną deszczówkę. 

Dodaj komentarz