Kontenery na gruz Gdynia i okolice – wypożycz go od firmy Topgruz!

Topgruz to polska firma świadcząca usługi z zakresu wypożyczania kontenerów do różnych rodzajów śmieci oraz odpadów budowlanych. Z usług korzystać mogą mieszkańcy kilku większych (w tym również okolicznych) miejscowości Polski, którzy potrzebują pozbyć się śmieci po remoncie lub okresowych porządkach w domu i poza nim. Znajdujące się w ofercie kontenery na gruz Gdynia, Warszawa, Kraków lub pozostałe lokalizacje cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Wynika to ze świadomości obowiązku utylizacji budowlanych odpadów. O jakich odpadach mowa? I co warto wiedzieć, zanim wypożyczysz taki kontener? Sprawdzamy!

Jakie kontenery na gruz Gdynia można znaleźć w ofercie Topgruz?

W ofercie Topgruz znaleźć można kontenery o różnych rozmiarach. Ich wielkości dostosowane są do poszczególnych rodzajów śmieci i odpadów. Nie można np. wrzucić do jednego kontenera gruzu oraz starych mebli. Konieczne jest właściwe segregowanie. Jeśli zatem nie masz pewności co do tego, jaki kontener powinieneś wynająć, lepiej skontaktować się z firmą Topgruz i o to zapytać.

W ofercie firmy znaleźć można kontenery o różnej pojemności i przeznaczeniu – od KP2, którego pojemność wynosi 2-3 metry sześcienne, aż do KP5 o pojemności 40 metrów sześciennych. Nie każdy jednak kontener dostępny jest w danym mieście. Mieszkańcy Gdyni mogą wypożyczyć kontenery: KP5, KP7, KP14 (wyrażona obok litery cyfra oznacza model oraz orientacyjną pojemność). Szczegółowe wymiary dostępnych kontenerów znajdziesz na stronie firmy Topgruz w zakładce „Oferta” -> „Rozmiary kontenerów”.

Jakie śmieci i odpady można wrzucać do kontenera?

Potrzeba wykonania remontu domu lub mieszkania w większym, lub mniejszym stopniu pozostawia po sobie bałagan. O ile część śmieci (np. foli lub kartonów) jesteśmy w stanie samodzielnie się pozbyć, o tyle gruzu, czy innych budowlanych odpadów już niekoniecznie. Wówczas konieczne staje się wypożyczenie kontenera. W zależności od jego przeznaczenia wrzucić do niego możesz m.in.:

  • gruz;
  • wełnę mineralną i watę szklaną;
  • styropian;
  • papę;
  • odpady zielone;
  • meble i gabaryty;
  • śmieci oraz inne odpady.

Warto przy tym wiedzieć, że im większy wypożyczysz kontener, tym krócej możesz z niego korzystać. Standardowy okres wynajmu wynosi 4-5 dni, z kontenerów typu KP14 oraz KP20 można korzystać przez 3 dni, a z KP40 tylko przez jeden dzień.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz?

Im większy kontener tym cena za wynajem rośnie. W Topgruz ceny zaczynają się od 600 zł. Przed wynajmem warto zatem zapoznać się z cennikiem zamieszczonym na stronie.

Dodaj komentarz