Od czego zależy koszt wynajmu kontenera na gruz?

Wynajem specjalnego kontenera jest niewątpliwie jednym z łatwiejszych i wygodniejszych sposobów na pozbycie się zalegającego na działce lub w mieszkaniu czy domu gruz po wszelkiego rodzaju budowach czy przebudowach. Mając do dyspozycji kontener, musimy tak naprawdę martwić się tylko o załadowanie do niego odpadów, nie ma problemów z transportem gruzu do miejsca recyklingu czy samym recyklingiem.

Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, z pewnością będziemy chcieli ustalić, ile potencjalnie taka usługa może nas kosztować. Nie jest to jednak do końca oczywiste. Od czego zależy, jaki będzie ostateczny koszt wynajmu kontenera na gruz? Tłumaczymy!

Wynajem kontenera krok po kroku

Przed wyjaśnieniem kwestii kosztów związanych z wynajmem kontenera, warto pokrótce wytłumaczyć, jak przebiega cały ten proces, abyśmy wiedzieli, za co będziemy płacić. W pierwszej kolejności musimy oczywiście skontaktować się z firmą, która oferuje taki wynajem i zamówić interesujący nas kontener. Będziemy mieli wtedy do wyboru różne jego wielkości. Warto wiedzieć, że możliwe jest wynajęcie kontenera nie tylko na czysty gruz, ale też na gruz zmieszany z innymi odpadami.

Zamówić kontener należy najlepiej na kilka dni przed terminem, w którym chcielibyśmy, aby do nas trafił. W ten sposób nie będziemy ryzykować, że wszystkie kontenery zostaną już wynajęte i będziemy musieli dodatkowo czekać, aż zwolni się ten, który nas interesuje. Po zamówieniu kontenera trzeba już tylko czekać, aż zostanie on dostarczony. Następnie musimy załadować do niego gruz. Kontener zostanie odebrany od nas w wyznaczonym terminie, zazwyczaj w przeciągu kilku dni, a jego zawartość przewieziona do punktu utylizacji.

Ile wynosi opłata za wynajęcie kontenera?

Kiedy już wiemy dokładnie, jak przebiega proces wynajmu, możemy przejść do meritum i zająć się ceną takiej usługi. Trzeba jednak wskazać, że kontenery na gruz Warszawa nie kosztują tyle samo dla każdego. Wszystko zależy od szeregu indywidualnych czynników, takich jak:

  • lokalizacja
  • wymiary kontenera
  • okres wynajmu.

Kontener będzie tym droższym, im dalej od siedziby usługodawcy będziemy chcieli go wynająć, im będzie większy i im dłużej będziemy chcieli, aby pozostał na naszej posesji. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy lub nie chcemy postawić kontenera przy nieruchomości na kilka dni, jest jeszcze inna opcja. Możemy skorzystać z wynajmu bardzo krótkoterminowego, w ramach którego pojazd podjeżdża do naszej nieruchomości na kilkadziesiąt minut i w tym czasie musimy zdążyć załadować nasz gruz. Dzięki temu możemy uniknąć m.in. konieczności uzyskiwania pozwoleń.

Dodaj komentarz