Na jaki okres można wynająć kontener na gruz?

Na jaki okres można wynająć kontener na gruz?

Wiele osób, które posiada gruz zalegający w nieruchomości lub wokół niej po remoncie, decyduje się na zamówienie kontenera do jego wywozu. To wygodne rozwiązanie, a cały proces przebiega bardzo szybko: wystarczy zamówić kontener, załadować go i poczekać na odbiór. Usługodawca zajmie się dostarczeniem gruzu do miejsca utylizacji – sami nie musimy się tym zajmować, co oznacza oszczędność czasu i nerwów.

Jeśli mamy mało czasu (lub bardzo dużo gruzu do wywozu), możemy się zastanawiać, ile trwa zazwyczaj okres wynajmu takiego kontenera. Jeśli będzie on dla nas za krótki, możemy w końcu nie zdążyć załadować wszystkich opadów do wywozu. Poniżej postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy!

Na jak długo można wynająć kontener?

Z reguły kontenery na gruz Łódź wynajmuje się na okres kilku dni, do maksymalnie tygodnia. Istnieje też druga opcja, a mianowicie zamówienie pojazdu do wywozu gruzu, który podjedzie pod nieruchomość i zaparkuje koło niej na kilkadziesiąt minut. W tym czasie będziemy mogli załadować swój gruz, bez konieczności zdobywania pozwolenia na kilkudniowy pobyt kontenera w danym miejscu. Nie jest to jednak oczywiście najlepszy wybór, jeśli mamy bardzo mało czasu lub dużą ilość gruzu do załadowania, której nie będziemy w stanie umieścić w pojeździe w tak krótkim czasie.

Co w sytuacji, kiedy potrzebujemy kontenera na dłużej niż tydzień? Możemy poczynić indywidualne ustalenia z firmą zajmującą się wynajmem kontenerów, aby mógł on przebywać w danym miejscu (na przykład na placu budowy) dłużej.

Musimy jednak pamiętać, że każdy dodatkowy dzień, przez który kontener przebywa na naszym terenie, to dzień, w którym firma nie może wynająć go innej osobie. W związku z tym dłuży okres wynajmu kontenera może oznaczać zwiększenie się ceny tej usługi. Tego typu kwestie ustalane są indywidualnie, więc najlepiej skontaktować się z wybraną firmą, przedstawić jej swoje potrzeby i poprosić o wycenę.

Z jakim wyprzedzeniem należy zamawiać kontener?

Zamówienie kontenera na ostatnią chwilę może być problematyczne, zwłaszcza w każdym innym okresie niż okres zimowy. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że na pewno kontener trafi do nas wtedy, kiedy będziemy go potrzebować, warto zwrócić się do firmy wynajmującej kontenery co najmniej 4-5 dni przed dniem, w którym kontener miałby zostać dostarczony.

Jest to szczególnie ważne w przypadku najpopularniejszych rozmiarów i rodzajów kontenerów, aczkolwiek dla bezpieczeństwa warto nie czekać do ostatniego momentu nawet w przypadku wynajmu mniej popularnych rozmiarów.

Dodaj komentarz