Poznaj bliżej miasto Mysłowice

Poznaj bliżej miasto Mysłowice

Mysłowice to miasto w którym mieszka blisko 75 tysięcy mieszkańców. Jest miastem na prawach powiatu znajdującym się w województwie śląskim i jest to jeden z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej. Sporo dzieje się w mieście oraz jego okolicach, aby być na bieżąco z wydarzeniami warto czytać wiadomości Mysłowice dostępne na portalu myslowicki24.pl. Co charakterystycznego jest w tym mieście i z czym się kojarzy oraz co warto tutaj zobaczyć? Przyjrzyjmy się tej kwestii bliżej.

​Mysłowicka giełda samochodowa

Bez wątpienia wiele osób kojarzy Mysłowice ze względu na znajdującą się tutaj giełdę samochodową. Pomimo tego, że obecnie handel samochodowy dość często przenosi się do internetu to jednak nie sposób nie zauważyć, że miejsca takie wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród przyjezdnych i mieszkańców miasta.

​Centralne Muzeum Pożarnictwa

Powstałe w roku 1947 muzeum zawiera ponad 4 tysiące eksponatów związanych z pożarnictwem. Wszystko to dostępne jest dla zwiedzających na powierzchni ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych. Od roku 2006 muzeum należy do szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. W muzeum można obejrzeć między innymi zabytkowy sprzęt gaśniczy wraz z samochodami, które używano niegdyś do gaszenia pożarów. Dostępna jest także bogata kolekcja strojów strażackich, które dotyczą nie tylko polskich służb, ale również zagranicznych straży pożarnych. Jednym z ciekawszych eksponatów jest wóz konny używany na początkach XVIII wieku.

​Muzeum Miasta Mysłowice

W budynku zaraz obok muzeum związanym z pożarnictwem znajduje się Muzeum Miasta Mysłowice. To miejsce to gratka dla osób zainteresowanych historią samego miasta. Najcenniejszym zabytkiem jest Zegar Strefowy pochodzący z roku 1877, wyprodukowany w Świebodzicach. Na ścianach muzeum można podziwiać historię Mysłowic z XX wieku, a szczególną uwagę warto zwrócić na dużą kolekcję archiwalnych zdjęć, gdzie na jednej ze ścian umieszczono aż 1 700 unikatowych fotografii.

​Plaża Hubertus w Mysłowicach

W roku 2019 nastąpiło oficjalne otwarcie kąpieliska i plaży Hubertus w Mysłowicach. Jest to idealne miejsce na relaks nad wodą, szczególnie w ciepłe, letnie dni. Znajduje się tutaj obszerna piaszczysta plaża, wyznaczone jest miejsce do pływania, a osoby zażywające kąpieli dogląda znajdujący się nieopodal ratownik. Nie zapomniano również o wyposażeniu gastronomicznym i wydzielonym placu zabaw dla dzieci. Miejsce jest tłumnie odwiedzane przez mieszkańców Mysłowic i okolic. Warto też dodać, że w trakcie weekendów organizowane są tutaj liczne imprezy.

Dodaj komentarz