Jak przygotować się do wywozu gruzu?

Jak przygotować się do wywozu gruzu?

Wywóz gruzu może być niezbędny przede wszystkim po zakończeniu remontu, który wiązał się ze skuwaniem ścian lub podłóg. Wyrzucenie go do zwykłego śmietnika nie wchodzi w grę, w związku z czym trzeba skorzystać z usług firm, które oferują wynajęcie kontenera lub worków do gruzu. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować.

Cały proces nie jest zbyt skomplikowany ani długi, ale mimo wszystko warto poczynić pewne kroki przed jego rozpoczęciem, tak, aby przebiegł jak najwygodniej i jak najbardziej optymalnie. Tak więc, jak dobrze przygotować się do wywozu gruzu? Wszystko wytłumaczymy poniżej!

Oszacuj ilość gruzu i dobierz rozmiar

Dostępne są kontenery w różnorodnych wymiarach, począwszy od dość małych, po bardzo duże (aczkolwiek nie każdy kontener nadaje się do wywozu gruzu – niektóre przeznaczone są na przykład do wywozu zwykłych śmieci). Jeśli interesuje nas wywóz gruzu w Warszawie, w pierwszej kolejności powinniśmy postarać się oszacować, jak dużą ilość gruzu mamy do wywozu.

Następnie należy zapoznać się z wymiarami i pojemnościami dostępnych u danego usługodawcy kontenerów, po czym dobrze zastanowić się nad tym, który kontener będzie odpowiedni. Zgadywanie czy wybieranie pierwszego lepszego kontenera może mieć negatywne konsekwencje.

W zbyt dużym kontenerze pomieścimy cały gruz, ale zostanie jeszcze sporo wolnego miejsca, a i tak będziemy musieli zapłacić za całość. Zbyt mały kontener nie pomieści wszystkiego, więc będzie trzeba wydać więcej pieniędzy na kolejny kontener lub worki na gruz. Jest to więc istotny aspekt.

Warto przy okazji wspomnieć, że jeśli chcemy mieć pewność, że kontener o pożądanych przez nas wymiarach będzie dostępny w danym czasie, powinniśmy zamówić go z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Zaplanuj, gdzie postawisz kontener

Kontenery na gruz, z uwagi na ich relatywnie duże wymiary (chociaż oczywiście wiele w tym zakresie zależy od tego, jakiego rozmiaru kontener wybraliśmy), wymagają sporo wolnej przestrzeni. Dlatego, przed wynajęciem ich, warto się zastanowić, gdzie je umieścimy. Dobrze jest także wcześniej dowiedzieć się więcej i uzyskać pozwolenie, gdy postawienie kontenera na kilka dni w jakimś miejscu, będzie wiązało się z koniecznością uzyskania zgody na jego postawienie.

Warto wspomnieć, że istnieje pewna alternatywa do stawiania kontenera na własnej posesji lub obok niej na kilka dni. Polega ona na tym, że pojazd do wywozu gruzu podjeżdża pod dany adres, parkuje obok niego na kilkadziesiąt minut i w tym czasie trzeba zdążyć załadować gruz. Nie wymaga to uzyskiwania żadnych pozwoleń, więc jest dobrą opcją, jeśli nie możemy ich otrzymać (bądź też po prostu nie mamy nigdzie wystarczająco miejsca na kontener).

1 Comment

  1. Kiedy remontowałam łazienkę, okazało się, że odpadów powstało więcej, niż na początku myślałam. Dobrze więc przed zamówieniem poradzić się firmy, która wywozi gruz i dopytać, jaki kontener wybrać.

Dodaj komentarz