Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

Obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie kuchnie bez lodówki. Bardzo szybko stała się ona nieodłącznym elementem każdego domu. Dzięki niej jesteśmy w stanie przechowywać produkty o krótszym terminie ważności oraz takie, które pod wpływem ciepła, pozostawione na blacie, zwyczajnie by się psuły. Jednak wybór dostępnych na rynku lodówek jest tak duży, że bardzo łatwo można się w tym wszystkim pogubić.

Lodówka – najważniejsze urządzenie w domu

Po pierwsze trzeba uświadomić sobie najważniejszą sprawę, wybór lodówki, to wybór na lata. Najistotniejsza w tym przypadku będzie więc jakoś wykonania i jakość materiałów. Nie możemy przepłacać, jednak warto zastanowić się nad droższym rozwiązaniem, które posłuży domownikom o wiele dłużej. Wszyscy, którzy kiedykolwiek kupowali lodówkę zastanawiali się na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, by cieszyć się funkcjonalnym sprzętem.

Lodówka, jako jedno z nielicznych urządzeń elektrycznych, działa w domu non stop. Warto więc wziąć pod uwagę jej klasę energetyczną. Określa ona dokładną ilość prądu, jaka będzie używana przez urządzenie w określonych warunkach. Na każdej lodówce znajdziemy informację odnośnie tego, czy lodówka jest energooszczędna i jak wypada na ogólnej skali. Najbardziej energooszczędne lodówki będą miały na etykiecie oznaczenie “A”, natomiast na tych najmniej energooszczędnych znajdziemy oznaczenie “G”.

Drzwi lodówki są kwestią często pomijaną przez kupujących, jednak niezwykle ważną. Podczas zakupu warto zastanowić się, w którą stronę powinny się otwierać. Ułatwi to późniejszą aranżację kuchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Zakup lodówki, jako zakup na lata, to bardzo ważna decyzja. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze lodówki?

  • Pojemność lodówki. Pojemność lodówki ma ogromne znaczenie. To jaką pojemność wybierzemy, zależy od ilości domowników. Dla dużej rodziny, najlepsza będzie dwuskrzydłowa chłodziarka, natomiast dla singla lub pary, sprawdzi się mniejsza, jednoskrzydłowa, tradycyjna lodówka. Należy pamiętać również o tym, że mniejsza lodówka jest po prostu ekonomiczniejsza.
  • Półki. Rozmieszczenie półek w środku i dodatkowe szuflady, warto dobrać do własnych preferencji. Jeżeli w lodówce zazwyczaj przechowywane są warzywa i owoce – warto postawić na duże, pojemne szuflady.
  • Zamrażarka. Jeżeli z reguły w lodówce mrożona jest duża ilość jedzenia – dobrze dobrać odpowiednią zamrażarkę. Niektóre z nich, te najbardziej pojemne, mają nawet trzy duże szuflady.
  • modny design – lodówka zazwyczaj gra w kuchni pierwszą rolę. Dlatego ważne jest, by była nie tylko funkcjonalna, ale również by prezentowała się bardzo dobrze. Przy wyborze odpowiedniej lodówki warto wziąć więc pod uwagę kolor i materiał z którego została wykonana. Ilość dostępnych opcji umożliwia wybór modelu, który doskonale pasuje do każdego stylu – ograniczać może jedynie wyobraźnia.
  • Dodatkowe funkcje. Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe funkcje, które wspomagają pracę lodówki i podnoszą komfort jej użytkowania. Jest to np. system “no frost”, który zapewnia stałą temperaturę w lodówce i zapobiega powstawaniu szronu.

Dodaj komentarz