Przewody paliwowe

Przewody paliwowe

Większość kierowców czy też właścicieli pojazdów mechanicznych przynajmniej raz w roku udaje się do warsztatu samochodowego w celu wymiany oleju. Producenci samochodów zalecają wymianę oleju raz do roku lub po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Z tego też powodu korzystamy z usług mechaników samochodowych. Jednak podczas takiej naprawy warto dokonać także podstawowego przeglądu pojazdu i nie czekać aż jakaś awaria nas zaskoczy.

Niestety zdarza się tak, że mechanicy podczas rutynowego przeglądu naszego auta często zapominają o sprawdzeniu przewodów paliwowych, czy też węży do paliwa. Tak naprawdę nawet najmniejsze uszkodzenie węża może spowodować wyciek paliwa. W przypadku większego i poważniejszego uszkodzenia może to spowodować spadek ciśnienia paliwa dostarczanego do silnika, a w konsekwencji może dojść nawet do całkowitego unieruchomienia naszego pojazdu. Jednym z pierwszych objawów uszkodzenia przewodów paliwowych na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest wydobywający się zapach paliwa, a nawet ślady wycieku paliwa pod samochodem. Przewody paliwowe przez cały czas są narażone na czynniki zewnętrzne, które mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. A zatem kupując nowy przewód paliwowy bardzo ważne jest to z jakich materiałów został on wykonany. Węże do paliwa powinny być odporne przede wszystkim na wysoka temperaturę, ciśnienie oraz przetarcia i wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne.

Rodzaje i zastosowanie węży do paliwa

Większość węży do paliwa to węże gumowe jednak możemy podzielić je ze względu na budowę, węże z oplotem wewnętrznym oraz węże z oplotem zewnętrznym. Oplot wewnętrzny powoduje, że wąż jest szczególnie odporny na wszelkiego rodzaju przetarcia i złamania, a także na działanie warunków atmosferycznych. Natomiast w przypadku węży z oplotem wewnętrznym są one zdecydowanie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju płyny i ciecze, które przepływają danym przewodem.

Na rynku znajdziemy ogromny wachlarz węży do paliwa dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest nam wybrać taki, który w należyty sposób spełni nasze oczekiwania i będzie jak najlepiej pełnił swoją funkcję. Gama węży do paliwa jest z roku na rok wzbogacana i poszerzana, dlatego też coraz łatwiej jest nam znaleźć taki, który będzie jak najlepiej pełnił swoją rolę. Znajdziemy węże o różnych rozmiarach, długości i średnicy przez co znacznie łatwiej jest nam dopasować wąż do naszego pojazdu.

Dodaj komentarz